Бракує грошей на е-квиток: чому так склалося і що буде з тарифами

Опубліковано:

У Львові через нестачу коштів у міському бюджеті пропонують перерозподілити кошти, які перевізники отримують від електронного квитка. 

Директор департаменту мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило представив проєкт змін до ухвали щодо програми забезпечення функціонування е-квитка. За його словами, місто немає достатнього фінансування системи з бюджету міста у цьому році й дефіцит становить близько 60 мільйонів гривень. 

Мета цих змін — збільшити надходження до міського бюджету завдяки частині коштів, які зараз повністю отримують перевізники від продажу квитків. Сьогодні утримання системи е-квитка повністю здійснюється з бюджету Львова. 

За словами Олега Забарила, у світі існують різні моделі фінансування таких систем: коштом частини виручки від продажу квитків, коштом бюджету чи комбіновано. Поки у Львові діє другий варіант. 

“Може бути так, як маємо зараз, коли місто фінансує. Другий спосіб — відсоток від зібраної виручки, наприклад, є тариф у 17 грн, з нього тоді певна сума коштів скеровується перевізнику, а інша — залишається  у того, хто їх зібрав, у нас це “Львівавтодор”, щоб він покривав свої витрати. Третій варіант — це комбінування першого і другого, коли частково місто фінансує, а частково за рахунок тарифу. Тому для того, щоб потенційно рухатися в тому напрямку, щоб ми не фінансували е-квиток з міського бюджету, а для того, щоб він був закладений у тариф, хочемо внести такі зміни”

повідомив директор департаменту мобільності та вуличної інфраструктури. 

Голова транспортної комісії ЛМР Ігор Зінкевич у коментарі “Сихів.Медіа” висловив застереження щодо цієї ініціативи. 

Він пояснив, що посадовці готують ухвалу, щоб накласти на приватних перевізників своєрідну “пеню” за використання електронного квитка.

“Спочатку ми цього не робили: тепер, відповідно до ухвали, перевізники мають платити за те, що ми обслуговуємо електронний квиток. Та під час громадського слухання про підвищення тарифів ми конкретно заявляли, щоб це було еквівалентно. Тепер є питання: чи не прийдуть знову перевізники й не будуть переконувати громаду, міську раду, що треба збільшувати тариф, бо їм знову не вигідно працювати?” —

запитує Ігор Зінкевич.

Він наголосив, що потрібно оптимізувати транспортну мережу, а не лише віддавати приватним перевізникам маршрути, а потім говорити, що перевезення економічно недоцільні.

“Якщо нераціонально використовувати громадський транспорт, то, звісно, тариф у 15, і 20, і 25 гривень буде невигідним. Коли простоюють автобуси, дублюються маршрути, віддаються приватним перевізникам, а ми ще зобов’язуємося їм платити, це нелогічно. Так, перевізники мають платити за обслуговування, але це треба включати в тариф одразу, а не коли вже все працює”

підсумував депутат.

Ухвалу на сесії Львівської міської ради розглядати цього четверга не будуть. За словами голови транспортної комісії, депутатам потрібні додаткові консультації та роз’яснення. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як оплатити проїзд у громадському транспорті через додаток: інструкція

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ