Борщ, козак і Шевченко з шаблею. На Сихові відкрили виставку патріотичних літер

Опубліковано:
Христина Гоголь

До Дня української писемності та мови на Сихові у WIKI Бібліотеці, що на пр. Червоної калини, 58, відкрили виставку дитячих робіт “Абетка Вільних”. Тут можна побачити 76 робіт маленьких художників студії “Бджілка” ЦДЮТ Сихівського району, яким керує Наталія Фляк.

Кожна літера на виставці – особлива, наповнена своїм змістом. Зовсім сучасними діти зобразили Тараса Шевченка з шаблею та пером, Івана Франка з його фарбованим лисом, Лесю Українку. На картинах також зображені українські воїни, різноманітні символи України, казкові персонажі, квіти, чарівні тваринки.

Звичайно, війна росії проти України також вплинула на світосприйняття дітей, тому серед робіт є “Прапор”, “Перемога”, “Воїни”, “Пес Патрон” тощо. Виставка в WIKI бібліотеці триватиме до кінця осені.

Чимало зображено українських національних символів – борщ, бандура, калина, чорнобривці, журавлі. Дуже органічно в інтер’єр бібліотеки вписалася розгорнута “Літера К” із крилами. Художниця Наталя Фляк звертає увагу, що книги справді дають крила, якщо їх читати. 

До кожної літери діти вигадували історії – їх можна прочитати біля роботи. До прикладу, Теодор Шиндюк (8 років) так описує свою літеру “С”:

“Буква С – тому, що Солов’їна, Соловейко та Синичка – патріоти України! Соловейко “Червону калину” співає, а Синичка йому допомагає”.

Тереза Гик (7 років) асоціювала свою літеру “П” із працею:

“Закукурікав Півник на паркані: “Вставайте всі! Гайда до Праці! Паляницю пекти!”

А Вікторія Гуляєва (9 років) пояснила, що їй наймиліші до серця слова, які описують рідну Україну. Тому вона зобразила у своїй роботі з літерою “К” пшеничне колосся, колиску, кахлі, килим, на килимі – дерев’яного коника і кошик з квітами.

“Буква К – це Краса українських дівчат, їхні довгі Коси, Квітка у волоссі та весільний Коровай у руках. Це рідні Карпати і грона Калини”, – написала дівчинка.

“Ви можете побачити літери української абетки в оточенні різних предметів та явищ, які починаються на цю літеру. Ми собі поставили за завдання поєднати предмети, явища та персонажі на кожному малюнку одним сюжетом, щоб не було нічого зайвого. Треба було проявити неабияку фантазію і логічне мислення. 

Роботи вийшли дуже цікаві. Діти зосередилися, власне, на українському дусі літер. Так народився борщ, бандура, чорнобривці, півник з паляницею, козак, журавлина пісня, лелеки. Діти старалися пригадати українські народні символи і зобразити їх”, – пояснила керівниця художньої студії “Бджілка” ЦДЮТ Сихівського району Наталія Фляк.

Зазначимо, що художниця Наталія Фляк працює у Центрі дитячої та юнацької творчості МЖК-1 вже понад 20 років. Тут вона навчає дітей різним технікам малювання. Загалом вона веде 5 груп – 90 дітей віком від 7 до 15 років. 

Матеріал підготували учні гуртка журналістики Центру дитячої та юнацької творчості МЖК-1 (Оля Словік, Діана Ленько, Святослав Гарась, Надія Лісна, Софія Лелів, Максим Курдило, Дарій Рехлицький, керівниця гуртка журналістики – Христина Гоголь).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Не шукайте Геловіну, краще дочекайтеся Різдвяних свят”, – отець Володимир Дмитрів.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ