Більше, ніж просто творчість: як переселенки-мисткині об’єднують сихівську малечу

Опубліковано:
WIKI бібліотека

Кожен з нас художник, а наші малюнки – це вияв внутрішнього світу. Вже декілька місяців поспіль у WIKI бібліотеці проходять безплатні сеанси арт-терапії. За цей час діти навчились технік малювання та не боятись експериментувати, знайшли нових друзів, і, що найголовніше, відпочили від реалій війни. Проте ці вміння були б неможливими, якби не волонтерки, які діляться своїми знаннями з малечею. У новому матеріалі “Сихів.Медіа” пропонуємо прочитати про українок, які змогли дати проміння надії наймолодшим сихівчанам.

Маргарита, Одеса

Коли Маргарита Танчик переїхала до Львова, дівчина часто ставила собі запитання: “Чим я можу допомогти людям у ці часи?”. Одного разу вона натрапила на публікацію сихівської WIKI бібліотеки, в якій йшлося про арт-терапію з дітьми. Маргарита любить і вміє гарно малювати, тож своїми знаннями вирішила поділитись не лише з сихівською малечею, а й з дітьми-переселенцями.

“Я сама внутрішньо переміщена особа, і мене турбувало те, що діти, які опинились в такій же ситуації, потребують якогось дозвілля. Чогось такого, щоб відволікло їх та полегшило стрес”, – коментує Маргарита.

На майстер-класах “Барвистий світ” ніхто не сумує. Тварини, яких вчила малювати Маргарита Танчик, були такими ж різними й цікавими, як відвідувачі занять, проте усіх їх об’єднували яскравість і усмішка.

“Мені сподобалось взаємодіяти з діточками в такому форматі. В мене не було досвіду раніше, і я гадки не мала як це чудово. Ми спілкувались і творили, атмосфера була гармонійна, спокійна, на фоні грала класична музика. Після занять я відчувала піднесений настрій, ми з дітьми заряджали одне одного.

На жаль, я встигла провести лише 5 занять, але за цей час прив’язалась до дітей. Раділа їх успіхам, а вони раділи зі мною. Дякували мені і вони, і їхні батьки, бо з закінченням школи закінчились гуртки, і ці заняття були чудовою можливістю проявити себе творчо і відволіктись від подій в країні”, – розповіла пані Маргарита.

Марина і Галина, м. Щастя, Луганська область

Галина Калініна та Марина Данилюк-Гущина – майстрині, членкині ГО “Культурна Фортеця”. Вже третій місяць поспіль жінки об’єднують сихівчан і переселених дітей в одну сім’ю. Волонтерки проводять майстер-класи серії “Кольорова мозаїка”.

“Арт-терапіями ми почали займатися у своєму рідному місті Щастя. Через воєнні дії ми виїхали з нього, а на новій території почувались розгубленими. Одна з волонтерських організацій запропонувала нам проводити різні майстер-класи тут, у Львові, і ми не змогли відмовитись. Це, знаєте, є для нас певним полегшенням, бо через справу ми позбуваємось стресу. А особливо нам допомагають дітки, бо своїми усмішками вони нагадують нам, що час не зупинився, ми живемо і повинні працювати заради нашого світлого майбутнього.

Наші майстер-класи розраховані для дітей, але водночас вони допомагають нам позбуватись страхів минулого і рухатись до перемоги,” – поділась Марина Данилюк-Гущина.

Діти справді люблять творити: кожне заняття для них стає певним квестом, завдяки якому вони розвивають і творчі здібності, і комунікативні. Завдання від мисткинь є справжньою палітрою майстер-класів: то ліпка, то аплікація, то малювання фарбами, то ебру.

Маса позитиву, чудових емоцій, які подарували пані Галина та Марина, зробили кожного учасника майстер-класів хоч трішки щасливішим у цей нелегкий для кожного українця час.

Наталія, Миколаїв

Від початку липня Наталія Співак віддає малечі свою любов, тепло і знання. Її курс уроків з малювання “Палітра ідей” відвідує багато маленьких сихівчан. Першою роботою стали малюнки рибок. Діти слухняно виконували усі настанови, пропонували свої ідеї та багато усміхались. А дивлячись на успіхи підопічних, радісною була і пані Наталя

“WIKI бібліотека стала для мене приємною випадковістю. Своє знайомство з нею я почала тоді, коли відвідувала розмовні клуби української мови. Одного разу я запропонувала бібліотекарям провести у приміщенні бібліотеки безплатні уроки малювання для дітей, і ті одразу ж погодились. Я викладала малювання у рідному Миколаєві, тому хотіла поділитись своїми вміннями з маленькими львів’янами.

Коли у вашому житті відбуваються раптові небажані зміни, ви виїжджаєте з рідної домівки, залишаєте там своїх знайомих, то вам хочеться хоч якогось позитиву. Я отримала його займаючись своєю справою у WIKI бібліотеці”, – ділиться пані Наталя.

Курс малювання Наталі Співак може здатись дрібничкою, проте він справді допомагає покращити ментальний стан і волонтерки, і малечі. 

Художниками не народжуються, а стають. Кожна з мисткинь створила незабутню атмосферу, яка надихала дітей творити, комунікувати, а для когось не почуватись самотніми у новому місті. Такі ініціативи вкотре доказують, що Україна – єдина, і варто об’єднуватись для спільного майбутнього.

Стежте за анонсами WIKI бібліотеки й приєднуйтесь до цікавих майстер-класів.


Марта Костирко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На території кількох сихівських ОСББ встановлять вуличні камери відеоспостереження

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ