Мобільний центр крові провів другий виїзний збір на Сихові, цього разу біля Центру Довженка, де 48 мешканці району стали донорами для цивільних та українських військових.
На донації біля Центру Довженка кваліфіковані медики Першого територіального медичного об’єднання Львові супроводжували донорів на кожному етапі процесу — від підготовки до здачі крові до відновлення після процедури. Таким чином, один донор може допомогти одразу трьом людям.
“Ми робимо все можливе, щоб забезпечити комфорт та безпеку кожного донора.”
зазначають організатори
До донації та популяризації культури донорства в Україні долучилися зокрема вчителі та батьки сихівської школи №90:
“Учителі та батьки нашої школи об’єдналися заради спільної справи — здали кров для поранених воїнів ЗСУ. Кожна крапля — це підтримка, турбота та віра в перемогу.”
Мобільний центр крові — автобус, обладнаний усім необхідним для безпечного та комфортного забору крові: міні-лабораторією для перевірки крові, спеціальною зоною для консультацій з лікарем, п’ятьма ліжками для донорів, місцем для відпочинку до і після процедури.
Львів став першим містом, де активно використовується бладмобіль. Ініціатива “Твоя кров. Моє життя. Наша перемога”, завдяки якій функціонує автобус крові, реалізується спільно у партнерстві Першого територіального медичного об’єднання Львова, ГО “Народна самооборона Львівщини”, ДонорUA та ГО “Ветеран Медіа”.
За словами команди проєкту, кров одного донора рятує три життя. Кров розділяють на компоненти, які медики можуть використовувати для лікування різних пацієнтів: від поранених військових до пацієнтів з онкологічними захворюваннями або постраждалих в ДТП.
“Цей проєкт — не лише про порятунок життів, але й про підтримку та розвиток культури донорства в Україні. У цей важливий час кожен може стати героєм, зробивши свій внесок. Разом з однодумцями ми продовжуємо поширювати культуру донорства, створюючи середовище, де допомога стає звичкою.”
зазначив координатор проєкту Святослав Кобель
До слова, це була вже друга виїзна донація мобільного центру крові на Сихові. Перша відбулася у травні біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці, де більше 40 сихівчан поділилися своєю кров’ю.
Катерина Гавуляк
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сформувати звичку донатити кров: інтерв’ю з сихівчанином Олегом Городецьким про досвід донорства