Процес облаштування алеї-вишиванки на відтинку від автовокзалу на вул. Стрийській до перехрестя Стрийська-Наукова розпочався в 2021 році. Проте через широкомасштабне вторгнення роботи на алеї призупинили, вдалось їх відновити лише 28 червня 2023, але у вересні роботи призупинили.
На облаштування алеї планували витратити 17 мільйонів гривень. Наразі проєкт призупинений, причиною цього є розпорядження про зупинку всіх капітальних ремонтів, які не є першочерговим.
“На цей час доріжка залишається розритою, потрібно встановити плитку привезену підрядниками. Підрядник має існуючий договір, в якому зазначено, що він має закінчити проєкт до кінця грудня 2023 року” — зазначає ініціатор проєкту, депутат Львівської міської ради Володимир Гой.
За словами ініціатора проєкту, цьогоріч влітку підрядник привіз достатню кількість матеріалів, зробив підготовчі роботи та встановив поребрики. Наразі доріжка залишається розритою, хоч поруч стоїть плитка, яку уже підрядник оплатив за власні кошти.
“Виходить зараз така патова ситуація, що частина робіт зроблена, а частина робіт стоїть на нульовому рівні. Треба доставити цю плитку, яку привіз підрядник, і тому потрібно якось разом збиратися, тобто депутатам, і вирішувати як доробити дану частину доріжки і законсервувати її до перемоги. Тобто, щоб другу частину доріжки робити вже після перемоги”, – розповів депутат ЛМР.
Нагадаємо, що у 2021 році з бюджету міста виділили 2,5 млн гривень на реалізацію проєкту та початкових робіт. Цьогоріч з бюджету міста виділили 7 млн гривень на початок робіт. Загальний кошторис проєкту вартує 17 млн гривень. До нього входить заміна тротуарної плитки, встановлення смітників, лавок, вуличного освітлення та висадження дерев вздовж алеї. Також встановлять пішохідні переходи в чотирьох місцях перетину алеї, в деяких місцях вони будуть підняті.
“У нас з кожним днем росте інфляція, і даний вид робіт, які після корегування були зазначені в проєкті, будуть рости, і це фінансово вже буде коштувати дорожче, аніж 17 мільйонів”, — додає Володимир Гой.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реабілітаційний центр “Джерело” об’єднають з соціальними закладами