Фото: Сихів Медіа
Словосполучення «п’ятниця 13» лякає багатьох людей. Іноді мурахи по тілу біжать навіть у тих, хто не дуже забобонний, але коли всі довкола говорять про сильний вплив цього дня, починаєш вірити, ніби щось дійсно може статися.
У медицині є навіть таке поняття, як «трискайдекафобія» — ірраціональний страх перед числом 13, та параскаведекатріафобія — фобія перед п’ятницею 13
Чому почали боятися п’ятницю 13?
За старими повір’ями, у п’ятницю 13 завжди на шабаш зліталися 12 відьом, збиралися упирі та інша нечисть, а в самий розпал веселощів, коли сходить повний місяць, тринадцятим з’являвся сам Сатана.
У XIX столітті вірили, що коли за столом збирається 13 людей, то один із них протягом року неодмінно помре. Існувала навіть професія «чотирнадцятого гостя», якого запрошували до столу, аби уникнути нещастя.
У багатьох європейських країнах та в США у приміщеннях готелів та хмарочосів не існує 13-го поверху. За 12-м відразу ж починається 14-ий поверх. Або ж 12-ий розділяють на 12-А і 12-Б.
Прикмети і забобони
У цей день існує багато прикмет і забобонів. Вважається, що цього дня не варто брати грошей у борг, бо нібито увесь негатив перейде разом з ними.
Не можна сваритися і конфліктувати. Подейкують, що цього дня усі стають дуже емоційними, це означає, що навіть найменше непорозуміння може перетворитися на величезний скандал.
Прийнято уникати далеких подорожей, адже існує думка, що дорога у п’ятницю 13 буде сповнена неприємних сюрпризів.
Рослини, які висадили у п’ятницю 13, не будуть рости та плодоносити.
Не рекомендують брати шлюб, адже вважається, що він не буде довгим і щасливим.
Згідно з повір’ям у цей день:
- перед сном не слід довго дивитися в дзеркало;
- не можна стояти під сходами;
- не варто починати нові справи;
- не рекомендується змінювати зачіску;
- краще не вживати лайливі слова, особливо «чорт» та «свиня»;
- якщо ви потрапили під дощ, прийшовши додому не сушіть парасольку відкритою;
- не варто змінювати роботу чи шукати її.