Щовесни окрім рослин у парках та скверах прокидаються ще й кліщі. Через їхні укуси можна заразитися хворобою Лайма. Більшість випадків інфікування фіксують із травня по листопад.
Про захворювання
Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — це інфекційне захворювання, яке переносять іксодові кліщі. Одним із джерел інфекції є їх годувальники — невеликі ссавці й деякі види птахів.
Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). У людей висока сприятливість до цього захворювання. Найчастіше цю хворобу виявляють у тих, хто багато часу перебуває на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворої до здорової людини збудник не передається.
Основні симптоми:
- плоска кругла висипка, схожа на червоний овал чи круг в будь-якому місці вашого тіла;
- лихоманка;
- головний біль;
- втома;
- біль у м’язах та суглобах;
- набряклі лімфатичні вузли.
Профілактика хвороби
Будьте обережні. Під час прогулянок лісом чи парком одягайте довгі штани, заправлені в шкарпетки, сорочку з довгими рукавами, шапку та рукавички. Намагайтеся триматися стежок і уникайте прогулянок через високу траву.
Використовуйте репеленти (речовини, які відлякують комах). Наносьте на шкіру засіб з концентрацією ДЕТА (N,N-діетил-мета-толуамід) не менше ніж 10%. До слова, хімічні репеленти можуть бути токсичними, тому уважно дотримуйтесь інструкцій.
Будьте пильними. Ретельно обстежте себе, своїх дітей та домашніх тварин на наявність кліщів після прогулянки. Будьте уважними, коли проводите час у лісистих або трав’янистих місцях.
Видаліть кліща якомога швидше. Якщо помітили тварину на тілі, то зверніться до хірурга чи травматолога.
Нагадаємо, що в кінці квітня — на початку травня у львівських парках провели акарацидну обробку. Зелені зони у межах громади обробляли інсектоакарицидним засобом “Ципертрин”. Такі заходи перешкоджають розмноженню кліщів у парках та лісопарках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди можна принести одяг та взуття для тих, хто цього потребує: перелік локацій