Військовослужбовець Ігор Шолтис про підрозділ “Нахтіґаль” та свою творчість

Опубліковано:
Фото: Ігор Шолтис

Ігор Шолтис, позивний “Шульц”. Учасник Революції Гідності, ветеран АТО, військовослужбовець підрозділу “Нахтіґаль”, сихівчанин. Йому 29. На війну Ігор пішов у 19. Ми поспілкувалися з Ігорем та дізнались про його підрозділ та створення музики. 

У листопаді 2013 року Ігореві 17. Він закінчує перший семестр факультету журналістики Львівського національного університету. Після того, як “Беркут” побив студентів, на Майдан прямують батьки хлопця, навідріз відмовляючись брати неповнолітнього сина з собою.

Ігор з друзями вигадує благодійний хіп-хоп концерт для потреб Майдану у Червонограді, щоб приспати пильність дорослих. І таки стає частиною Революції Гідності.

Військовий з 2014 року, отримав поранення у 2015-му. Сихівчанин був депутатом Львівської міської ради, але 2022 року знову став на захист України і склав депутатський мандат. Його батько та брат також сьогодні у лавах ЗСУ.

Про підрозділ “Нахтіґаль” та історію його створення

У липні 2023 року група, яка попередньо працювала в Силах спеціальних операцій ЗСУ, почала роботу  з безпілотними авіаційними комплексами. За наявності 11 людей, менеджерських здібностей, бойового досвіду і розуміння організацій процесів у війську, було запропоновано створити  підрозділ “Нахтіґаль”.

Головне, від чого залежить робота підрозділу, це особовий склад, це люди. Власне, ядро підрозділу, це військові, які були частиною революції Гідності, і Антитерористичної операції, і повномасштабної війни.

“Нам важливо, розширюючи наш підрозділ мобілізовувати хлопців з цивілу, все ж таки тримати ядро навколо тих, хто працював в різних площинах війни, брав участь в стрілецьких боях, був в механізованих підрозділах, в піхоті, в штурмових підрозділах, в підрозділах Сил спеціальних операцій, десантно-штурмових військах”.

ділиться Ігор Шолтис.

Важливою умовою розвитку підрозділу є не лише кількість людей, а й їхнє забезпечення. “Ми не можемо розплоджувати підрозділи, які не матимуть чим воювати”, — наголошує сихівчанин.

Багато цивільних хотіли б приєднатися до підрозділу, але наразі такої можливості немає. Він пояснює, що зараз не вистачає посад для такої кількості людей у штаті та відповідних ресурсів і забезпечення.

“Якщо в цивільному житті невдача веде до репутаційних чи фінансових втрат, то у війську наслідком може бути смерть когось з твоїх хлопців. Відповідно, рішення, які ми приймаємо, і, скажімо, багаж роботи, який ми на себе беремо, аби в, першу чергу, нашим хлопцям на позиціях було легше і безпечніше воювати, було колосальним.”

На думку Ігоря, військова справа зразка сьогоднішнього дня, передбачає величезну кількість посад, можливостей та векторів розвитку. В умовах мілітаризації розвиток військової справи в Україні буде продовжуватись, незалежно від ходу переговорів. Сили оборони та ЗСУ стають платформою для кар’єрного росту молоді. Війна — це не лише втрати, а й нові можливості: штучний інтелект, безпілотники, логістика, інженерія, вибухотехніка. Важливо бачити в армії не лише обов’язок, а й шанс для особистісного та професійного становлення студентів.

“На БЗВП зараз людей готують набагато краще ніж я, ваш друг Ігор Шолтис, був підготовлений 24 лютого 2022 року. Тому сприймайте це як можливість, тому що не виключено, що надалі  такої можливості не буде. Це як один з крутезних курсів, які необхідно пройти кожному, хто має можливість”.

вважає військовий Ігор Шолтис. 

Про музику та творчість

Ігор записує пісні під іменем “Гаррі Шульц”. Автор пісень таких, як: “Нахтіґаль” присвячена рідному підрозділу, «Дім» про військовополонених, “Як хотів”, “Шлях”, “Засинай” та інші. В День Добровольця 14 березня 2025 року випустив свій альбом під назвою “Кенсел”.  Альбом створювали рік. 

Серед усіх робіт, які робив під іменем “Гаррі Шульц”, Ігор найбільше пишається піснею “Нахтіґаль” спільно з Павлом Яські, який створив інструментал, а також виконав її приспів та бриф.

“Це пісня присвячена моєму підрозділу, мабуть, з роками стане зрозуміло  чи стала вона славнем цього підрозділу, чи ні. Але мені було важливо залишити для хлопців, яких я люблю понад усе, якесь ось таке культурне надбання. Тому “Нахтіґаль”, це про наших козаків, і я думаю, вона вийшла прикольною навіть з погляду, що це не просто реп, а такий нью-метал формат, який і робиться набагато складніше, але і на виході продукт зовсім іншого рівня”.

розповідає Гаррі Шульц. 

Для написання своїх пісень Ігор надихається подіями, які відбуваються навколо нього. Надихається вчинками людей, які його оточують, не лише безпосереднє оточення — підрозділ чи його сім’я — це про українців, які здійснюють високі чини, жертвують своїм життям, найціннішим задля блага цілого народу.

“Я насправді пишаюся можливістю жити в один час з такими українцями, з такими сучасниками і я б собі не пробачив, якби мав можливість оспівувати їхні подвиги, і такою можливістю б не скористався”.

зазначає виконавець. 

Ігор Шолтис не виключає, що разом з українським реп-виконавцем та військовослужбовцем, учасником російсько-української війни Олександром Ярмаком, який також служить у Силах безпілотних систем, можуть створити щось значуще в музичному контексті. Важливо, щоб ця музика не тільки відображала б реалії сьогодення, але й слугувала  підтримкою та мотивацією для Сил оборони України, допомагаючи висловити бойовий дух та цінності українського народу через сучасну музику. 

“Сашко Ярмак, звичайно, для мене є орієнтиром в українській музиці, він пише про війну, він людина з війни, найголовніше, і пише про війну. Тож мені це ментально досить близько”.

додає Гаррі Шульц.

Нещодавно, у день свого народження, 13 квітня, Ігор Шолтис запустив власний ветеранський бізнес під назвою “Smot.bro”. Частина прибутку спрямовується на забезпечення потреб бойових підрозділів, зокрема “Нахтіґаль”. Замовляючи мерч, ви долучаєтесь до підтримки фронту та ветеранського бізнесу. Замовити футболки можна за посиланням.

Олександра Власова

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Нова пошта Львів напівмарафон”: зміни у графіку руху громадського транспорту

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ