Вперше на Сихові. Ветерани з ампутаціями зіграли в адаптивний волейбол

Опубліковано:

Волейбол сидячи – це більше, ніж гра чи активність, це спосіб фізичної реабілітації, соціальної адаптації та відновлення для ветеранів. А ще – це емоції, командний дух та боротьба за перемогу – над суперниками і над собою.

До “Мандаринки” – спорткомплексу, що функціонує на базі школи №95, що на вулиці Кавалерідзе,15, з’їхалися ветерани. Хтось на кріслі колісному, хтось на протезах. З-поміж захисників – Сергій Кашуба. Увагу оточуючих привернула іграшкова лисиця, замотана за його “штучну” ногу, яку він отримав три тижні тому. Лисиця міцно “обійняла” протез, так веселіше. Сам Сергій часто усміхається. Розповідає, що побратими покликали його зіграти волейбол, і він радо погодився, хоча і не дуже вірив у свої сили.

Ветеран служив у 18-тій Слов’янській бригаді НГУ (раніше це був полк – ред.). Сергій родом із Херсонської області, в армії – 7 років. У війську виконував обов’язки старшого навідника гранатомета. 

“Я починав ще з АТО, тренувався воювати, як тоді казали на “сєпарах”.  Повномасштабку зустрів у Донецькій області, тоді ми були у Слов’янську. Брав участь у звільненні Харківщини. Під час боїв отримав контузію, довелося «приклеювали» сітківку. Попросився у командира брати участь у Харківській операції, казав «або ми увійдемо в історію, або помремо» (усміхається – ред.). Я вийшов цілий. Далі ми дійшли до Куп’янська, відправилися у Слов’янськ, у Сіверський Донецьк і тоді почався штурм Лиману.”

розповідає про свій бойовий шлях Сергій Кашуба.

Захисника поранило під час штурму Лиману у 2022 році. Він пережив дві клінічні смерті. Прокинувся в Краматорську, а тоді почалися різні госпіталі. Лікарі два роки намагалися врятувати ногу Сергієві. Захисник пережив 45 операцій, але нога дошкуляла і мучила, тому таки довелося ампутувати. Тепер Сергій проходить реабілітацію, вчиться ходити на протезі, який йому виготовили у Superhumans Center (ортопедична клініка у Винниках, яка спеціалізується на лікуванні, реабілітації та протезування постраждалих від війни – Ред.)

Зізнається, що готувався до гіршого, але звикає до «нової» ноги. На початках страшно було спускатися сходами, але звикається, каже він. Днями Сергій купив собі лисичку на протез. Щодня він вправляється ходити і займається у залі.

Захисник дуже хоче повернутися на службу, якщо вдасться – військовим інструктором.

Серед ветеранів, які приїхали на тренування, також і амбасадор та мотиваційний тренер Національного реабілітаційного центру UNBROKEN Володимир Рудковський. Володимир мешкав у місті Сарни на Рівненщині, займався доброчинністю та популяризацією спорту. Перші місяці великої війни волонтерив, однак згодом пішов у військкомат, бо розумів, що це історична війна з росією. Брав участь у боях на Запорізькому напрямку, був командиром роти. Своє поранення він коментував з гумором: «Подивився вниз, побачив, що пальців немає. Подумав – вау! Круто! Мабуть, буде протез. Але так якось цікаво закрутилась ситуація, що побратиму, якого рятував, ногу спасли, а мені відрізали. Так буває». У Львові Володимиру провели повторну ампутацію і виготовили сучасний функціональний протез.

Загалом участь у першому тренуванні із волейболу сидячи взяли 18 ветеранів з львівських реабілітаційних центрів Unbroken та Superhumans.

Цю ідею запропонував втілити ветеран війни сихівчанин Ігор Галушка, який тепер очолить напрямок адаптивного спорту у спортивному клубі “Сихів”.

“Я був на Invictus Games (Ігри Нескорених), де виступав по волейболу сидячи, та Warrior Games. Мені сподобалася ця гра і я вирішив подати ідею – спробувати волейбол сидячи і провести пробне тренування. Судячи з того, що відбувалося у залі, маю надію, що нам вдасться організувати такий адаптивний волейбол на постійній основі. Плануємо залучати військових та їхні сім’ї”.

поділився планами Ігор Галушка.

Ветеран каже, що це доволі весела гра у колі однодумців-побратимів, які підтримують один одного. “Це певна така реабілітація через спорт та соціалізація. Спорт і фізично, і морально розвантажує та допомагає ветеранам у відновленні”, – підсумував Ігор Галушка.

До речі, волейбол сидячи вперше був представлений у 1956 році в Амстердамі. Новий етап в розвитку гри почався після включення волейболу сидячи в програму змагань на Паралімпійських іграх. 

Христина Гоголь

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Графік роботи екобусів: куди можна здати небезпечні відходи у Сихівському районі

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ