У сихівському районі встановлять сонячні панелі у медзакладах та ліцеї

Опубліковано:

На Сихові реалізовують важливі проєкти з енергетичної незалежності. Завдяки підтримці міжнародних партнерів та організації “Екоклуб”, у 4-й міській поліклініці, ліцеї “Оріяна” та лікарні святого Луки встановлюють сонячні панелі з акумуляторами. Це рішення не лише допомагає зекономити на енергоносіях, а й гарантує стабільне енергозабезпечення в умовах надзвичайних ситуацій та відключень електроенергії.

У 2023 році ГО “Екоклуб” ініціював співпрацю з органами місцевого самоврядування Львова для реалізації проєктів з встановлення сонячних електростанцій на соціальних об’єктах. Було зібрано заявки від шкіл і лікарень, де є потреба в резервному живленні та зменшенні витрат на енергоносії.

Першим реалізованим проєктом стала сонячна електростанція в Першому ТМО, профінансована за підтримки кількох донорів: акумулятори закупила іспанська компанія Quintas, панелі передали польські партнери, а частину коштів зібрали Екоклуб з партнерами з Чехії та Німеччини.

Далі проєкти поширилися на інші об’єкти — 4-ту поліклініку, ліцей “Оріяна” та лікарню Святого Луки. За словами Дмитра Пфістера, колишнього керівника енергоменеджменту ЛМР, 1 кВт сонячних панелей щороку економить місту близько 10 тис. грн.

4-та міська поліклініка (проспект Червоної Калини, 68)

На двох корпусах 4-ї міської поліклініки буде встановлено гібридну сонячну електростанцію загальною потужністю близько 85 кВт. Проєкт реалізується за фінансування Уряду Норвегії, загалом залучено понад 5 млн грн грантових коштів.

“Це дозволить суттєво зменшити витрати установи на енергоносії, зменшить нашу фінансову залежність, зможемо також перекрити частину внутрішніх потреб установи у забезпеченні енергоносіїв”

пояснює керівник поліклініки Максим Павлов.

Поліклініка обслуговує близько 100 тисяч пацієнтів, надаючи до 600 тисяч медичних послуг щороку. Щодня заклад приймає 2–4 тисячі людей, і в таких умовах стабільне енергозабезпечення є життєво необхідним.

Ліцей “Оріяна” (вулиця Чукаріна, 3)

Сонячні панелі потужністю 30 кВт з акумуляторами буде встановлено і у ліцеї “Оріяна”. Проєкт реалізовується за підтримки Норвезької ради у справах біженців.

“Попередньо ця потужність забезпечить всю школу. У разі вимкнення світла, батареї зможуть забезпечувати укриття, аварійне освітлення коридорів, актовий зал, кабінети адміністрації тощо”

розповідає директорка ліцею Ірина Коропецька.

У ліцеї навчається 1284 учні у 45 класах. Це одна з найбільших шкіл району, яка постраждала від обстрілів, тож проєкт має не лише енергетичне, а й гуманітарне значення.

Лікарня святого Луки (вулиця Навроцького, 23)

На вулиці Навроцького, у лікарні святого Луки, завдяки співпраці з GIZ встановлено 78 сонячних панелей загальною потужністю 70 кВт. Енергією вже забезпечується модульний діагностичний центр.

Лікарня приймає понад 50 тисяч пацієнтів щорічно та виконує критично важливу роботу, включаючи лікування військових, реконструктивні операції та надання допомоги при інсультах.

На базі лікарні працює найбільше в західній частині України опікове відділення, де лікують пацієнтів з важкими термічними та вибуховими травмами. Минулоріч тут отримали допомогу понад 1000 українців, тут не лише забезпечують лікування ран та закриття дефектів, але й проводять пластичні реконструктивні операції для усунення наслідків травм.

Інсультне відділення лікарні є одним з лідерів регіону в лікуванні геморагічних та ішемічних інсультів, де команда спеціалістів надає допомогу згідно з європейськими стандартами. У ньому у 2024 році близько 5000 українців отримали допомогу.

У хірургічному відділенні провели більше 17000 оперативних втручань. Тут функціонує блок хірургії кисті та стопи, де виконують складні реконструктивні операції та відновлюють функції кінцівок. Центр мікрохірургії ока щороку проводить понад 1000 операцій з лікування катаракти.

Усі ці ініціативи стали можливими завдяки злагодженій роботі міста, ГО “Екоклуб” та міжнародних донорів з Норвегії, Німеччини, Польщі, Іспанії та Чехії. У перспективі планується ще більше проєктів для шкіл, лікарень і критичної інфраструктури міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стартувала програма підтримки пацієнтів із множинною мієломою: хто і як зможе отримати допомогу

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ