Працівника Дитячого центру туризму, спорту та екскурсій МЖК-1 Тараса Олексина визнали найкращим керівником гуртка у Львові. Він не лише викладач, але й новатор та менеджер, який змінює позашкільну освіту й на власному прикладі показує, що бути педагогом — це престижно та круто. Про це розповіли в пресслужбі Львівської міської ради.
Тарас Олексин народився на Тернопільщині, переїхав до Львова, щоб здобувати фах історика у ЛНУ імені Івана Франка. У 2013 році він закінчив навчання й влаштувався на роботу у Дитячому центрі туризму, спорту та екскурсій МЖК-1, що на вулиці Чукаріна, 9. Тут викладач працює і досі.
“Коли ж по закінченню університету мені запропонували роботу у дитячому центрі на Сихові — я з радістю погодився. Бо тут ти можеш сам визначити графік занять, сам обираєш, з якою віковою категорією дітей працювати, 30% програми керівник гуртка може змінювати за власним бажанням. Тобто робота у позашкіллі дуже гнучка. Тут є свобода вибору, що для мене було визначальним. Це те, чого не може дозволити собі ні шкільна освіта, ані дошкільна, ані вища.”
зазначає педагог.
Два роки тому Тарас Олексин заснував “Школу гідів” при Дитячому центрі туризму, спорту та екскурсій МЖК-1. Це перші в історії міста повноцінні та безплатні курси екскурсоводів для молоді. Викладач вирішив організувати курси для молодих студентів-істориків, оскільки законодавство дозволяє позашкільним закладам залучати дітей та підлітків до 21 року.
Навчання стартує у вересні. Двічі на тиждень педагог проводить теоретичні заняття, а на вихідних обов’язково є екскурсія визначними місцями Львова. Влітку школярі складають іспит — самостійно проводять екскурсію. Якщо екзамен “зараховано”, то студенти отримують диплом “Школи гідів”.
Для випускників цей диплом дає чимало переваг. До прикладу, одній зі студенток він став бонусом при переведенні з платної форми навчання на державну, а іншій дівчині допоміг знайти роботу у музеї.
“Нещодавно зі мною трапився досвід екскурсовода, і мені дуже допомогли ті знання і навички, які я отримав у Школі гідів. Мій друг попросив мене провести благодійну екскурсію для гостей з Рівного — це були родичі зниклих безвісти воїнів. Я впорався із завданням, оскільки добре знаю історію Львова. Ми відвідали Ратушу, Гарнізонний храм, Домініканський собор, Вірменський квартал, прогулялися центром та завершили екскурсію біля головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка.”
розповідає вихованець “Школи гідів”.
Окрім “Школи гідів” Тарас Олексин працює ще й методистом у Дитячому центрі туризму, спорту та екскурсій. Щоб залучити більше молоді, педагог ініціював створення гуртків “Курсів мандрівних фотографів” та “Курсів тревел-блогерів”.
“Де зараз відволікається шкільна і студентська молодь? У соцмережах. Чим вони захоплюються? Створенням контенту, фотографуванням, тим, що відповідає теперішньому ритму життя. Тому потрібно створювати такі гуртки, які будуть цікаві сучасним дітям та молоді. Плюс — придумати інтригуючу назву і це буде притягувати підлітків. Якщо вони люблять фотографувати, знімати відеоконтент, то чому не допомогти їм створити кінофільм чи ролик на You-Tube?!”
зауважує викладач.
Також освітянин спільно з колегами та гуртківцями долучились до промоції Сихівського району і випустили перший повноцінний туристичний путівник “Небанальний Сихів”. У ньому можна дізнатися, що варто подивитись, сфотографувати та чим зайнятися у наймолодшому районі Львова.
Викладач планує на базі дитячого центру за підтримки міського департаменту освіти заснувати громадську організацію. Це дозволить подаватися на всеукраїнські, а головне — європейські гранти. Також у планах центру оновити приміщення та покращити матеріально-технічну базу.
У 2020-му році Тарас Олексин взяв участь у загальноміському конкурсі “Успішний педагог”, де переміг серед представників позашкілля. На “Освітню премію Львова 2024” він не планував подавати свою кандидатуру, але його переконали колеги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У парку “Залізна вода” виявили бойову гранату