“Наш зал — ветеранський клуб, який стане місцем, де формуватиметься маленька сім’я однодумців”: про створення спортивного клубу “Крук” на Сихові

Опубліковано:

Завтра, 20 січня, о 12:00 у приміщенні школи №13 на вул. Драгана, 7, відкриється спортивний клуб “Крук”, заснований ветераном російсько-української війни Павлом Дьокіним. Клуб стане простором для тренувань із кікбоксингу, змішаних єдиноборств та фізичного розвитку, а також платформою для підтримки ветеранів і згуртування громади. Засновник клубу розповів, як виникла ідея створення цього простору та з якими викликами довелося зіткнутися під час реалізації проєкту. 

Павло Дьокін – військовослужбовець, який все життя прожив і навчався на Сихові, де закінчив школу №72. Згодом вступив до Львівської державної фінансової академії, де здобув ступінь бакалавра, а потім продовжив навчання в Львівському національному університеті імені Івана Франка. 

З дитинства Павло займався спортом, відвідував клуб “Тайфун”, де займався кікбоксингом та здобув звання кандидата в майстри спорту. Пізніше зацікавився змішаними єдиноборствами, які й стали його основною спортивною пристрастю.

У 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення Росії, Павло пішов на фронт. Він служив на Запорізькому напрямку, де отримав поранення, але, попри це, повернувся до строю. Саме військовий досвід і спілкування з побратимами підштовхнули його до ідеї створення клубу, який би не лише популяризував спорт, а й об’єднував ветеранів.

Як виникла ідея клубу

“Ідея створити спортивний клуб була моєю давньою мрією. Друзі завжди питали: “Коли ти відкриєш зал?” Але життя диктувало свої умови — сім’я, дитина, робота.”

Повернувшись до Львова, Павло вирішив реалізувати мрію, побачивши в Instagram ідею використання підвалу школи №13. Він запропонував облаштувати спортзал, подав заявку на ваучер від Львівської міськради — і проєкт стартував.

Клуб як ветеранський бізнес

Спортивний клуб “Крук” позиціонує себе не просто як місце для тренувань, а як простір для розвитку спільноти. Павло наголошує, що клуб має на меті не лише фізичний розвиток, а й морально-психологічну підтримку, особливо для ветеранів. 

“Наш зал — ветеранський клуб, який стане місцем, де формуватиметься сім’я однодумців. Тут буде акцент не лише на фізичному розвитку, а й на духовному та патріотичному. Ми хочемо, щоб кожен, хто приходить сюди, відчував силу не лише тіла, але й духу.”

Клуб спеціалізується на тренуваннях із кікбоксингу та змішаних єдиноборств (ММА). Заняття доступні для різних вікових категорій:

  • Молодша група: діти від 8–9 до 15 років.
  • Старша група: підлітки від 16 років і дорослі.

“На початку ми формуємо великі загальні групи, щоб зал виглядав активним. Пізніше, коли буде більше відвідувачів, розділимо групи на молодших і старших”.

Павло бачить у клубі не бізнес, а соціальну місію – залучення молоді до спорту:

“Цей зал створюється для того, щоб діти могли повноцінно займатися спортом, розвивати свій характер, внутрішній стрижень і завжди рухатися вперед. Особливим є те, що цим займаються ветерани — це не тільки додає їм мотивації, а й допомагає подолати бар’єр між цивільним населенням і ветеранами, які повертаються з війни й прагнуть знайти своє місце в суспільстві.”

Окремо заплановані тренування для ветеранів, які зможуть займатися в зручний для себе час. Також у клубі будуть проводити благодійні майстер-класи за участю професійних спортсменів, а всі зібрані кошти спрямовуватимуть на потреби військових.

“Ми співпрацюватимемо з Національно-Патріотичним Центром, який функціонує на базі цієї школи. Ветерани матимуть можливість користуватися спортивним залом у будні дні до обіду, що не перешкоджатиме заняттям основних груп і забезпечить комфортні умови для всіх учасників.”

134 м² гартування характеру 

Клуб розташований у приміщенні школи №13 за адресою вул. Драгана, 7. Основний зал має площу 134 квадратних метри. 

“Ми починали з приміщення, яке було повністю занедбаним: усе в смітті, старих партах, бетонній пилюці. Нам довелося зробити стяжку, заливати підлогу, встановлювати примусову витяжку з рекуператорами, обробляти стіни.”

В тренувальному залі є усе необхідне для занять спортом: боксерський ринг, октагон-сітка для тренувань зі змішаних єдиноборств, боксерські груші, татамі для боротьби, а також гантелі, штанги та інший базовий спортивний інвентар. Павло додав, що наразі інвентарю небагато, але його планують поступово поповнювати.

Як фінансувався проєкт

Для створення клубу Павлу вдалось залучити фінансування з державних та міських програм. Зокрема, 300 тисяч гривень було отримано за програмою ваучерів від Львівської міської ради, 360 тисяч гривень надали DW International Україна для закупівлі спортивного інвентарю, 250 тисяч гривень виділили в межах державного гранту на обладнання, а ще 200 тисяч гривень спрямувало управління освіти Львівської міської ради на облаштування душових, роздягалень і тренерської кімнати.

“Частково я вклав власні кошти, адже ремонтні роботи вимагали додаткових витрат. Цих коштів вистачило, щоб запустити зал, але на подальший розвиток потрібно буде залучати додаткові ресурси.”

Плани на майбутнє

Клуб офіційно відкриється завтра, 20 грудня. У перспективі — розвиток кросфіт-зони, організація турнірів і збільшення кількості тренувальних груп. 

“Ми хочемо проводити відкриті майстер-класи зі спортсменами високого рівня. Такі заняття будуть благодійними: наприклад, 200 гривень за тренування, а всі зібрані кошти спрямовуватимемо на потреби військових.

Крім того, плануємо організовувати невеликі турніри пам’яті загиблих побратимів, навіть у нашому рингу, хоч він трохи менший за стандартний.”

Інформацію про тренування та розклад можна буде знайти на сторінці клубу в Instagram.

Катерина Гавуляк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ця історія не просто про волонтерство, а про дружбу між двома націями”: волонтери з Великобританії передали авто для військових

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ