У 2024 році в Сихівському районі реалізували ряд ініціатив для підвищення доступності громадських місць, розроблених для людей з обмеженими можливостями. Про пониження бордюрів, встановлення тактильної плитки та інші зміни спрямовані на доступність мешканців нам розповіли в Сихівській районній адміністрації.
Цього року в районі понизили бордюри на 76 локаціях та встановили тактильну плитку на ключових переходах, таких як автостанція на вул. Зеленій та проспект Червоної Калини, 62. Це полегшує пересування для людей з обмеженою мобільністю та осіб із порушеннями зору, а також мамам з дитячими візочками.
“Основними пріоритетами для нас залишаються покращення доступності та створення безбарʼєрного простору у нашому районі. Роботи здійснюємо поетапно — насамперед на найбільш “прохідних” ділянках.”
повідомили в Сихівській районній адміністрації
ЛКП “Житловик-С” також стало інклюзивнішим завдяки встановленню тактильної плитки, облаштуванню доступних санвузлів та зон прийому для громадян у візках.
В межах проєкту “Зелена – Сихівська” було з’єднали велодоріжки, що сприяє безпеці пішоходів і велосипедистів, дозволяючи комфортно пересуватися по району.
Облаштовано також 14 нових паркомісць для людей з інвалідністю для підвищення доступності громадських просторів.
Протягом року районна адміністрація спільно з Департаментом архітектури та просторового розвитку провела 6 семінарів з питань доступності та безбар’єрності. На спільні семінари – навчання були запрошені сихівські заклади громадського харчування, поштові відділення, аптеки, банки, салони краси та перукарні, торгові центри та супермаркети тощо.
“Головною метою є забезпечити доступність будівлі таким чином, аби кожна людина, незалежно від віку, статі, функціональних порушень могла відчути себе безпечно та комфортно.”
повідомили в Сихівській районній адміністрації
Зокрема, доступнішим для сихівчан став Центр Довженка. У січні цього року в рамках ремонту було розширено хол та видалено всі пороги, облаштовано зручну рецепцію для відвідувачів. Для легкого доступу до концертного залу встановили пандус на вулиці та електронний підіймач всередині. У вбиральні з’явився окремий електронний підіймач для людей з інвалідністю, а приміщення ознакували жовтим маркуванням для людей із порушенням зору.
Наразі в районі пріоритетом залишається подальше облаштування доступних пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту та пандусів, що наближає Сихівський район до стандартів інклюзивності та безбар’єрності.
У місті далі залишається чимало зон, які потребують покращення для комфортного пересування мешканців. Потреба у вдосконаленні міської інфраструктури стає особливо актуальною в умовах війни: з фронту повертаються захисники, які втратили кінцівки та потребують особливої підтримки.
Покращення доступності міста – це процес, до якого важливо залучити не лише фахівців, а й мешканців. Якщо ви знаєте про інші місця, де необхідні зміни, надсилайте свої пропозиції нам у Facebook. Ваші відгуки допоможуть зробити місто зручнішим для всіх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів для людей з порушеннями слуху: життя Елі до та після встановлення слухового імпланту