Храм Зіслання Святого Духа УГКЦ – це важливий духовний осередок, історія якого бере початок у 1997 році. Саме 19 червня того року було освячено територію, встановлено хрест та наріжний камінь під будівництво храму. Сьогодні парафія живе активним духовним життям та допомагає війську, про це журналістка Сихів Медіа поспілкувалася з парохом храму Василем Мирошем.
Майже 30 років тому з благословення владики Володимира Стернюка, було посвячено територію, хрест і наріжний камінь для побудови церкви на вул. Трильовського, 9А. Через хворобу, владика Володимир делегував посвячення отцю Василю Вороновському, а заснував парафію отець Михайло Литвин.
На початку 1998 року отець Михайло розпочав організацію тимчасової каплиці, аби віряни могли відвідувати богослужіння за будь-яких погодних умов. Завдяки домовленостям із директором теплиці у Винниках, було придбано металеві каркаси та клейонку для спорудження каплиці. Весною того ж року її збудували, але через часті пошкодження від вітру стіни довелося замінити на шифер, у який вмонтували вікна. Перша служба в новій каплиці стала важливою подією для громади.
Після смерті отця Михайла Литвина 26 липня 2003 року обов’язки адміністратора парафії взяв на себе отець Ярослав Купчинський. Втім, вже 16 жовтня 2005 року адміністратором парафії став отець Василь Мирош, який згодом зіграв ключову роль у розбудові храму.
Зведення храму
4 червня 2006 року владика Ігор Возьняк відвідав парафію, щоб освятити територію для будівництва нової церкви. Будівельні роботи розпочалися 14 червня, згодом поставили перший ковш та камінь нового храму.
Поки будувалася церква, парафія жила активним життям: проводили різдвяні вертепи та свята, Йорданське водосвяття, День матері, страсну П’ятницю, воскресіння ГНІХ, літні табори, поетично-мистецькі вечори тощо.
Особливим моментом у житті парафії став пастирський візит владики Венедикта 14 січня 2012 року, коли він освятив купольні хрести нового храму.
“Дуже приємно, що Ваш храм росте, можливо скоро будемо молитися в новому храмі. Дуже добре, що храми ростуть, значить росте наша віра”
поділився владика Венедикт.
Завершення будівництва церкви у 2013 році відкрило новий розділ в історії парафії. Першу Божественну Літургію у новозбудованій церкві відслужили 13 жовтня, а очолив її високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Львівський владика Ігор.
“Ви – щасливі зі своїми священниками, що маєте можливість брати участь у спорядженні Божого храму… Усе матеріальне минеться, не матиме духовної вартості, а освячення й спасіння душі триватиме вічно”
промовив владика Ігор Возьняк.
Чим живе парафія?
Сьогодні парафія проводить упорядкування внутрішнього і зовнішнього простору храму, планують виконати фасадні роботи та побудувати ритуальну каплицю.
“На жаль, всі наші плани зупинила війна. Від перших днів повномасштабної війни ми активно допомагаємо нашому війську, не тільки фінансово, а й надсилаємо їм паску, ковбаски на Великдень, продукти на Різдво. Наша молодь відвідувала поранених з вертепом у госпіталях”
розповів отець Василь Мирош.
Парафія організовує благодійні ярмарки на користь Збройних сил України та постійно молиться за мир, військових і всю країну. Має подяки від командування, зокрема і Валерія Залужного.
Попри виклики війни, парафія продовжує активне духовне та освітнє життя. При святині діє катехитична школа, де навчаються діти від першого до одинадцятого класу. При церкві функціонують різні спільноти, серед яких «Віра і світло» для людей з особливими потребами, “Вівтарна хорожанська дружина”, “Школа аніматорів”, “Молитовна спільнота матері Божої неустанної помочі” та “Літня іконописна школа”.
Парафія підтримує три церковні хори, зокрема дитячий, музичну студію гри на гітарі та недільні ораторії для дітей. Також організовує паломництва до святинь України та екскурсії історичними місцями, підтримуючи культурний розвиток вірян.
Молодь при храмі бере активну участь у літніх таборах “Веселі канікули”. Її успіхи на конкурсах, таких як “Що? Де? Коли?”, підтверджують високий рівень підготовки, зокрема перше місце цьогоріч. Крім того, щороку проводяться різдвяні фестивалі хорових колективів, Великодні заходи, вечори християнського кіно, парафіяльні реколекції та виїзди для молоді.
“Найважливіша місія парафії – це уділення святих тайн, постійна молитовня, служіння в намірі наших парафіян, їх сімей, військових і нашого українського народу”
зазначив парох храму.
Баранчук Анна
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про храм Зіслання Святого Духа