Кава від захисників. Оборонці зі Сихова заснували свій ветеранський бізнес

Опубліковано:

Двоє військових з Сихова – Ігор Фльорко та Ростислав Грицьків – відкрили біля Центру Довженка фуд-трак зі своєю кавою. Заснували ветеранський бізнес захисники у 2021 році. Спершу павільйон “Кава Мілітарі” з’явився на вулиці Городоцькій. Хлопці стали відомими, коли кинули витирати під ноги килим з прапором терористів неіснуючої ДНР.  Для того, щоб відкрити свою кав’ярню, хлопці проходили курси та навчалися. Бізнес тримався на плаву, але коли відбулося повномасштабне вторгнення росії, хлопці закрили кав’ярню і вирішили повернутися до війська.

Свій бойовий шлях вони розпочали в “Азові”. Ігор Фльорко був учасником Революції Гідності. Юнак виносив під кулями поранені тіла майданців із вулиці Інститутської, через що потім його із друзями-побратимами назвали “Янголами Інститутської”. Фактично свій вибір із захисту Батьківщини він зробив ще тоді, коли у Києві палали шини і протестувальники виборювали для України іншого майбутнього. На революції Ігор Фльорко зустрів своє 18-ліття, а у 19 років вступив в полк “Азов”. Тоді “Азов” тримав оборону біля Маріуполя, брав участь у боях на Світлодарській дузі у 2019 році.

Ігор звільнився і почав опановувати нову “кавову” справу, а Ростислав ще на рік продовжив контракт в “Азові”.

Відкладати на власну кав’ярню почали завчасно, відкрилися у 2021 році. Жодних грантів на початку не отримували, була одноразова виплата ветеранам у розмірі 100 тисяч.

Після вторгнення росії 24-го лютого азовці долучалися до 80-тки або до територіальної оборони “Азов” у Києві. Ігор Фльорко з початку повномасштабки рік воював у складі 80-тої бригади, згодом повернувся у рідний “Азов” і тепер є офіцером управління бригадної артилерійської групи НГУ “Азов”.

Ростислав вирішив їхати з друзями до Києва. Під час вуличних боїв на околицях, біля Бучі, отримав три кульових поранення, які пройшлися по правій руці. Хлопець пройшов реабілітацію, повернувся у стрій Третьої окремої штурмової бригади. Так, з перших днів російського вторгнення 2022 року у Києві почали створюватися загони територіальної оборони “Азов”. Ці загони вели бої під Києвом. 9 березня загони переформували на полк “ССО Азов”. Полк вів бої на Запорізькому напрямку. Влітку і восени брав участь у Херсонському контрнаступі. У 2023 році його перетворили на окрему штурмову бригаду. Влітку бригада воювала під Бахмутом, а взимку 2024 року в Авдіївці та Красногорівці.

Павільйон із “кавою мілітарі” також працює на вулиці Чорновола, 93 біля “Арсену”, тепер нову точку відкрили біля Центру Довженка на проспекті Червоної Калини, 81. З цим фудтраком хлопці їздять на різні фестивалі. У команді працює восьмеро людей. Всі ініціативні та вірять в цей проєкт, розповідає Ростислав.

Нещодавно захисники отримали ваучер від міської ради на 300 тисяч гривень. За ці кошти закупили обладнання та необхідні речі. Також отримали грант від Дії на 500 тисяч, які, власне, спрямують на розвиток мережі. У планах ще відкрити маленьку кав’ярню на вулиці Джерельній – у приміщенні.

Значну частину життя у хлопців зайняла визвольна боротьба, тож вони дуже хочуть перемоги, щоби зайнятися громадською діяльністю та улюбленою справою. Сучасну молодь закликають розвиватися, опановувати нові навики, вчити історію України, яку ми захищаємо та за яку боремося сьогодні.

Матеріал підготували учні Гуртка журналістики Центру дитячої та юнацької творчості МЖК-1 (керівниця гуртка – Христина Гоголь)

“Сихів. Медіа” разом із Гуртком журналістики ЦДЮТ МЖК-1 започаткували спільний проєкт “Сихівчани”. У ньому розповідаємо історії сихівців, які працюють у різних галузях, вкладають у нашу економіку, рятують людей та їхні мрії, розпочинають власну справу і просто працюють на розвиток своєї вулиці, району, міста та країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полуботка створять сквер “Героїв російсько-українських війн” з арт-об’єктами

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ