Лікарі Центру дитячої медицини успішно прооперували 10-річну дівчинку з Хмельниччини, у якої виявили рідкісний синдром Ледда, відомий також як синдром мальротації. Ця патологія, зазвичай, діагностується у перші місяці життя, тому випадок захворювання у старшої дитини здивував медиків.
Історія хвороби дівчинки розпочалася від самого народження. Вона постійно страждала від болю у животі, нудоти та блювоти з домішками жовчі, мала поганий апетит і відставала у розвитку від ровесників. Кілька разів на рік її доводилось госпіталізувати через загострення симптомів, проте стан покращувався лише тимчасово.
“Синдром мальротації – вада кишківника, при якій він має неправильне розташування у черевній порожнині, а відтак не може нормально функціонувати. Ця рідкісна патологія трапляється з частотою 1 випадок на 500 новонароджених, а серед старших дітей значно рідше.”
зазначила Віта Волощук, гастроентерологиня Центру, керівниця Клініки гастроентерології та лікування розладів харчової поведінки.
Під час чергового загострення родина звернулася до Центру дитячої медицини, де після комплексного обстеження та підтвердження діагнозу лікарі терміново провели операцію. Хірурги успішно відновили нормальне положення кишківника, що дало змогу усунути кишкову непрохідність та забезпечити нормальну його функцію.
“Під час оперативного втручання ми спершу провели корекцію аномальних вроджених спайок, а потім відновили нормальне положення кишківника, тобто вклали його у правильній анатомічній формі у черевній порожнині. При цьому потрібно було забезпечити прохідність судин і нормальну роботу самого кишківника. Це складна і копітка робота для хірургів, але ми успішно з нею впорались. Дитина одужує, добре себе почуває після втручання, повертається поступово до нормального харчування.”
розповів дитячий хірург Андрій Кузик
Дитина вже виписана з лікарні. Після операції у неї зникли біль і нудота, з’явився апетит, і вона навіть набрала кілька кілограмів. Медики зазначають, що вчасне діагностування та хірургічна допомога врятували дитину від ускладнень і дали шанс на здорове майбутнє.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сихівчани можуть безкоштовно перевірити своє здоров’я