10 фактів про церкву Різдва Пресвятої Богородиці

Опубліковано:

Різдво Пресвятої Богородиці — одне з найбільших і найважливіших церковних свят, присвячене народженню Божої Матері, символу духовної благодаті та надії для християн. Цей день також є храмовим празником найбільшої церкви на Сихові — церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Сьогодні в честь свята ми підготували для вас 10 цікавих фактів з історії цього величного храму.

  1. Архітектором Церкви є Радослав Жук. Він народився у місті Любачів, що нині на території Польщі. Здобував освіту в Австрії, потім — Канаді, а ще згодом — у США. Радослав Жук велику частину життя присвячував викладанню в університетах. Іншу ж частину — будівництву української сакральної архітектури в Америці та Канаді.
  2. Храм звели у період з 1995 по 2000 рр. Він став однією з перших в роки Незалежності України модерних архітектурних споруд у Львові. 8 жовтня 2000 року його освятив єпископ-помічник Львівський — владика Любомиром Гузар.
  3. Отця Ореста Фредину призначили адміністратором парохії ще у 1994 році. До цього дня він є діючим і шанованим серед вірян Сихова настоятелем храму.
  4. 17 квітня 1990 року було освячено камінь під будівництво церкви. Першим настоятелем громади став о. Василь Вороновський –  ієромонах Студійського уставу, священник-екзорцист.
  5. У 2009 році за результатами опитування 100 львівських архітекторів, проведеного архітекторами Богданом Черкесом та Антоном Коломойцевим, храм визнано найкращим зразком сучасної архітектури Львова.
  6. Пам’ятник Іванові Павлові ІІ, який встановлено перед храмом, громаді подарував відомий скульптор і живописець (теж канадець українського походження) Лео Мол. Повне ім’я – Леонід Григорович Молодожанин. Серед його скульптурних шедеврів – пам’ятники Тарасові Шевченкуу Вінніпезі, Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі, Оттаві та Івано-Франківську, а також бюсти президента США Двайта Айзенгауера, колишньої королеви Великої Британії Єлизавети ІІ та інших.
  7. 26 червня 2001 року біля новозбудованого храму відбулася зустріч Папи Римського Івана Павла ІІ з молоддю, яка зібрала близько пів мільйона людей. Тому площу біля храму Різдва Пресвятої Богородиці назвали іменем Івана Павла ІІ.
  8. У храмі Різдва Пресвятої Богородиці є частинки мощів святих Йосафата і Пантелеймона.
  9. 19 березня 2022 року до храму привезли копію фігури Діви Марії Фатімської з міста Фатіма у Португалії. Священнослужителі розповідають, що молитва біля цієї фігури допоможе захистити Україну, бо образ святої явився людям у Фатімі при схожих обставинах. Пробула ця статуя у храмі до 15 квітня 2022 року.
  10. Церква Різдва Богородиці відрізняється від інших святинь. Мінімальна кількість деталей, він немов складний з кубиків, завершеннями яких є купола параболоїдних форми. Світле будівля з золотими переливами неможливо не помітити. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про модульне містечко “Маріяполіс”

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ