На вулиці Стуса хочуть відновити закинутий басейн: думка ЛМР та власника “Динамо”

Опубліковано:
Фото: ЛМР

Львівська міська рада хоче прийняти у комунальну власністьна закинутий басейн на вулиці Стуса, який є у приватній власності “Динамо”, щоб відновити його для фізичного розвитку дітей-мешкаців громади, розвитку тренувальної бази для плавців та реабілітації військовослужбовців і ветеранів війни у межах UNBROKEN. Що про це каже власник “Динамо” читайте далі.

Басейн, що розташований на вулиці Василя Стуса, 4, знаходиться у власності ГО “Львівська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України”. Зараз він перебуває у вкрай занедбаному стані, адже вже понад 20 років не використовується.

Для збереження спортивної інфраструктури міста Львівська міська рада готова взяти басейн у комунальну власність та відновити його за інвесторські кошти.

“Ми ведемо перемовини з “Динамо”. Місто зацікавлене, щоб на цій спортивній споруді, що зараз знаходиться вкрай жахливому стані, запрацював басейн для реабілітації військових, розвитку дітей і тренування спортсменів.”

розповів Антон Нікулін, начальник управління спорту та молодіжної політики Львова

До слова, місто 11 разів зверталося до власників басейну з цією пропозицією. Але поки не вдалося дійти згоди.

Раніше перший заступник голови ЛОО фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” Віктор Яцковець прокоментував чи справді Львівська обласна організація “Динамо” готова передати місту комплекс:

“До нас ніхто не звертався і нашої думки не питав. Ми – всі динамівці – категорично проти цього. Ми самі маємо намір збудувати новий басейн на Стуса. – Львівська обласна рада виділила кошти на проєктно-кошторисну документацію, ми додали власні кошти, тож проєкт уже готовий. То чому маємо передавати це в комунальну власність?”

Так колись виглядав басейн на Стуса
Фото: ЛОО ФСТ “Динамо”

За словами Віктора Яцковця, басейн перестали використовувати понад 15 років тому. Річ у тім, що комплекс водних видів спорту збудований у 1953 році. Комунальні витрати – електрика, водопостачання, газ – наскільки зросли, що його стало надто важко утримувати. Уже тоді планували побудувати басейн, однак на це потрібні були мільйони гривень.

За оцінками Віктора Яцковця, на реконструкцію басейну на Стуса потрібно буде приблизно 120 млн грн, тож він висловив сумніви, що місто має такі кошти. 

“За роки незалежності ЛОО “Динамо” реалізувала чимало інвестиційних проєктів. Ми збудували стрілецький тир, готельний комплекс, де проживають спортсмени-правоохоронці, які беруть участь у змаганнях. А які спортивні споруди збудувало місто Львів? Скільки спортивних споруд було збудовано за 20 років керівництва Андрія Садового? Я таких не знаю. Може, хтось мені скаже, де дівся басейн на вулиці Інструментальна, колишній “Спартак”? Він теж був переданий у комунальну власність. І що з ними нині? Там тренуються діти?”

За словами Яцковця, в секціях “Динамо” у Львові на сьогодні займаються 950 дітей, працює три спортивні школи, однак усі вони фінансуються з обласного бюджету. Місто їх не фінансує. Водночас за словами представника “Динамо” вони уже мають потенційного інвестора, який готовий реалізувати цей проєкт.

“У Львівській області діє програма “Ліга нескорених”. Львівська обласна організація “Динамо” давно бере активну участь у реабілітації військових за цією програмою. Наші воїни плавають у басейні на Вітовського. У тирі “Динамо” підготували багато правоохоронців, які потім пішли воювати. Тобто реабілітація і тренування ветеранів на базі наших спортивних споруд уже давно відбувається. І не треба нікому нічого віддавати.”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З тайванськими ноутбуками та робототехнікою: в УКУ стартувало ексклюзивне навчання вчителів інформатики

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ