28 учасниць навчають розвивати власну справу в рамках школи розвитку жіночих стартапів. Протягом трьох днів 10 експерток поділяться з учасницями своїми знаннями і досвідом та розкажуть про основні аспекти розвитку бізнесу.
Експертка Юлія Суровець стверджує, що бізнес – це просто. Потрібно лише засвоїти декілька правил, щоб створити базовий рівень безпеки та спокійно працювати.
«Вести бізнес легально, створювати робочі місця, максимально реалізувати себе там, де ви бачите свій потенціал, – ось ключові принципи», – розповіла Юлія Суровець.
В перший день школи учасницям розповіли про оподаткування ФОПів, основні показники діяльності та законні способи вирішення питань з надлишковою сумою доходу, а також про мінімальну ціну найму, тощо.
«Самореалізація важлива для кожної людини, а для жінки – особливо. Ми часто живемо минулим, а треба жити тут і зараз. Для нас дуже цінним є те, що ідея школи викликала велике зацікавлення. Є запит, є бажання – буде результат», – розповідає Люба Максимович, голова ГО Центр «Жіночі перспективи».
Директорка агентства фінансового консалтингу, незалежна фінансова консультантка поділилася цінними порадами щодо управління власними фінансами. Вона вчила молодих підприємиць, як забезпечити наявність грошей на будь-які цілі, навіть тоді, коли вже не хочеться працювати.
А про залучення фінансових ресурсів та грантів для розвитку бізнесу розповіла Анна Костюк керівниця консалтингової компанії, асистентка проєкту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». На прикладі двох програм експертка продемонструвала, як підготувати ефективну заявку та на що звернути увагу, щоб вам не відмовили.
Учасниці заходу разом підготували базову заявку та отримали від експертки чек-лист для перевірки своєї ділової репутації.
Серед слухачок школи розвитку жіночих стартапів – ті, хто здобув грант від «ОПЛІЧ» на започаткування і розвиток власної справи.
«Я багато практичного досвіду експерток перекладаю на своє життя, на свій бізнес. На цих заходах я знайшла нових друзів, партнерів. Ми допомагаємо одна одній і навіть спільно робимо цікаві заходи», – каже Анастасія Сподарик, власниця бізнесу «Турботливий рієлтор».
«Мій бізнес – школа робототехніки і програмування для дітей. Сьогодні отримала нові знання, зарядилася позитивом від мега крутих спікерок. Думаю, після такого спілкування народиться нова ідея для розширення мого бізнесу», – розповідає Ольга Доскочинська.
Виконавчий партнер проєкту – ГО «Центр «Жіночі перспективи». В межах Проєкту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування Міністерства закордонних справ Данії та уряду Німеччини за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Департамент економічного розвитку є членом Львівського регіонального партнерства зайнятості ОПЛІЧ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мамографія у квітні: сихівчанок запрошують на обстеження