Напередодні дня вшануваня пам’яті жертв Голокосту, 26 січня, у Львові відбудеться низка заходів, зокрема презентація історії єврейської родини, яка пережила найтемніші дні у Львівському гетто під час Другої світової війни.
Спершу о 12:00 відбудеться покладання квітів до пам’ятного каменю на місці колишнього Янівського концтабору на вул. Тараса Шевченка, 156. Сьогодні тут знаходиться Личаківська виправна колонія №30.
Опісля о 13:00 проведуть мітинг та покладання квітів до пам’ятника жертвам Львівського гетто, що на проспекті В’ячеслава Чорновола.
А вже о 14:00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору”, що на проспекті В’ячеслава Чорновола, 45Г, а саме у бараці №2 відбудеться презентація історії єврейської родини Розенталь, яка переживала найтемніші дні у Львівському гетто під час Другої світової війни. Під час заходу представлять архівні документи, що належали родині, а зараз зберігаються у фондах музею, сімейні фотографії та особисті речі.
“Рік тому до музею було передано теку з документами, які хронологічно охоплюють період від 1838 до 1960 років включно. В документах міститься інформація про те, як родина Розенталь здійснювала купівлю та продаж нерухомості, а також відомості про народження, одруження та смерть членів сім’ї. Про повсякденне життя не було жодних свідчень. Знайдена у вільному доступі інформація зводилася до кількох речень. Отто та Хелена Розенталь працювали лікарями, жили у Львові на вул. Кармелітській (нині – Просвіти) разом зі своїми дітьми (Зиґмундом та Кароліною), загинули у Львівському гетто в 1943 році.”
повідомили у Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору”
В процесі дослідження історикам вдалося дізнатися багато деталей про єврейську родину:
- коріння сім’ї Розенталь;
- яким було повсякденне життя родини у Львові;
- як вдалося врятуватися Кароліні Розенталь (донька Отто та Хелени) та як склалася її доля.
- Зокрема, науковцям вдалося поспілкуватися із Лідією Михальченко, яка зростала разом з Кароліною.
Нагадаємо, День пам’яті жертв Голокосту – це міжнародна пам’ятна дата, яка відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня у 1945 році солдати Радянської армії звільнили найбільший нацистський концтабір Аушвіц-Біркенау.
Цей день присвячений вшануванню пам’яті мільйонів людей, які загинули від рук нацистів під час Голокосту. Також він нагадує про важливість толерантності та протидії поширенню ненависті, щоб запобігти повторенню геноциду в майбутньому.