“Дрони — це життя штурмовиків”: історія військовослужбовця з Сихова, який воює від початку повномасштабного вторгнення

Опубліковано:

Військовослужбовець за позивним “Барні” перебуває на передовій від початку широкомасштабного вторгнення та активно нищить окупантів за допомогою дронів-камікадзе. До служби він займався активно спортом та професійно навчав діток регбі. Про історію служби та дронів, з якими працює сихівчанин поділив з в інтерв’ю для “Сихів Медіа”. Задля безпеки ім’я Захисника ми не розголошуємо. 

Боєць ще з народження мешкає в мікрорайоні Санта-Барбара, навчався у школі №93, полюбляв займатися спортом, тому продовжив своє навчання у Львівському Державному Університеті Фізичної Культури імені Івана Боберського. Згодом розпочав свою спортивну кар’єру та вирішив навчати інших. 

З 2020 року сихівчанин працював тереном в організації КІВС (клубі ігрових видів спорту) і паралельно тереном у тренажерному залі, що знаходиться на Сихові. 

“Регбі я займаюся вже понад 15 років. Чому саме цей спорт? Він припав мені до душі одразу, коли я тільки прийшов на перше тренування. Чому діток? Я закінчив ЛЛУФК  і подумав, якщо у мене вже є освіта, досвід та навички, то чому не спробувати?”, – розповідає військовий з позивним “Барні”. 

Початок широкомасштабного вторгнення застав його у Закарпатті, на зборах Національної збірної по Регбі Ліг.

“Я пригадую, що о 5:00 по усіх новинах говорили “почався масовий наступ на територію України”. Ми з хлопцями, які були на зборах, одразу сіли у машину і поїхали до Львова. 25 лютого, я вже був у військкоматі. Перші дні — це було як з фільму якогось з жанру “апокаліпсис”. Люди бігають з магазину в магазин, вигрібають все що є. Заправки пусті,  це був просто жах”, – пригадує сихівчанин. 

З лютого по 23 квітня захисник разом із побратимами перебував на Львівщині та проходив навчання. 24 квітня — вирушили у Донецьку область, де тримали оборону понад 8 місяців.  

“У нас з формою було все добре, перед самим виїздом в Донецьку область, нам видали броніки, шолом. Але, всі ми розуміємо, що таке штатна амуніція, все докуплялось за власні кошти. Нам допомагали волонтери, які закупили легші плитоноски та більш ефективні шоломи”, – додає боєць. 

На фронті, “Барні” виконує роботу, яка пов’язана саме із дронами. За його словами, на сьогодні дрони — це найважливіша частина комплектування зброї бригади. 

“Дрони — це життя штурмовиків і взагалі бійців. Можемо змоделювати ситуацію: треба штурмувати позиції, йде артпідготовка. Потім ми відправляємо дрони такі як: FPV, яким цим можна залетіти куди захочеш, після цього вже йде піхота. Висновок який? FPV дрон береже життя піхоті, тому дрони максимально потрібні та корисні для війська”, – каже військовий. 

Найважливішими, за словами бійця, є: “мавіки”, “крила” і тоді ж ідуть “FPV дрони”. 

“Без розвідки “крил”, “мавіків” та роботи “FPV дрону” не є результативним на 100%.  На практиці це виглядає так: ми спершу відправляємо у розвідку FPV дрон. Шукаємо ціль та вражаємо її. Надалі вилітаємо другим дроном, та підтверджуємо об’єкт ураження техніки окупантів.І повторюємо цей сценарій, щоб розчистити територію для наших побратимів”, – розповідає “Барні”.

Як зазначає військовий, дрони-камікадзе на фронті мають декілька призначень, і вони звісно ж, мають свій термін дії. Прикладом, є деякі fpv-дрони, призначенні для бомбардування, часто вони працюють на 15 бойових вильотів, що досить багато. Якщо брати до уваги, мавіки, які працюють на дистанції близько 10 кілометрів, то час їх роботи до чотирьох місяців, у кращому випадку. Якщо говорити у середньому, то мавіка для підрозділу вистачає на 1 місяць. 

“Необхідно розуміти, що дрони — це розхідники. Вони як патрони до автомата, і коли це усвідомлять цивільні, буде ефективніше просуватися збори на них. І ще не менш важливе для людей, які збирають на FPV, це те, що надавати й робити їх для підрозділів краще після спілкування з бійцями. Дізнатися, які саме вони необхідні. Це буде більш ефективно, ніж робити їх через посередників”, – акцентує сихівчанин. 

На сьогодні велика кількість жителів Сихівського району перебувають на передовій та знищують ворога. Вони виконують важку роботу, ризикуючи кожного дня та даючи нам змогу жити під українським прапором та розмовляти рідною мовою.  

Доєднатися до підтримки Збройних Сил України, можна задонативши на дрони-камікадзе за посиланням.    

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Сімейна медицина має бути максимально адресною,” – інтерв’ю з директором 4-ї поліклініки.

Сихів Медіа