У Львові з’явиться простір присвяченний полковнику Євгену Коновальцю

Опубліковано:
ХМР

Сьогодні, 12 грудня, в Львівській міській раді анонсували архітектурний конкурс для створення громадського простору пам’яті Євгена Коновальця. Простір зі скульптурними композиціями з’явиться неподалік одного з корпусів Львівської Політехніки та стане символічним початком вулиці Коновальця.

Робота над встановленням пам’ятника Євгену Коновальцю розпочалася ще в 2019 році. Організація “Суспільство майбутнього”, зокрема львів’янин Антон Петрівський, ініціювали перші обговорення, а сьогодні, 12 грудня, місто анонсувало архітектурний конкурс, який завершиться 8 березня.

Роботу конкурсу планують розпочати в січні і впродовж двох місяців архітектори повинні подати свої проєкти. Згодом їх затвердить засідання кваліфікованого журі. 

Цей простір планується розмістити поруч з першим корпусом Львівської Політехніки при вулиці Бандери, тобто з точки зору урбаністики ми будемо мати ситуацію, коли вулиця Коновальця починається від простору пам’яті Коновальця. Це має бути новітній підхід до формування таких просторів пам’яті. Ми говоримо не про величезну монументальну структуру, яка буде домінувати, ми не говоримо про все залите гранітом, надзвичайно неекологічне, надзвичайно невідповідне до сьогоднішнього дня. 

прокоментував головний архітектор Львова Антон Коломєйцев

В управлінні архітектури та урбаністики розповіли, що простір стане місцем, який збиратиме молодь, даватиме можливість доступності всім категоріям мешканців, який буде освітленим, буде правильно вписаним у вже складений історичний контекст. Простір стане частиною оновленої вулиці Степана Бандери. На сьогодні місце, де заплановано облаштування, є закритим за парканом на території Львівської Політехніки, його демонтують, що дозволить зробити простір більш проникним для всіх. 

За словами Антона Коломєйцева, цей простір потрібно осмислити не тільки як скульптуру, а й як простір. Проєктантів закликають максимально працювати з освітленням, озелененням, функціональністю простору. Учасникам конкурсу дають всі можливості для того, щоб зробити новітній тактовний проєкт, який буде виваженим саме в цьому місці.

“У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору бути творцями чи жертвами історії.” Саме ці слова Євгена є актуальними, як ніколи, і ми б хотіли, щоб ці слова були відображеними в ансамблі, який планується збудувати, і зробити в нас у Львові. Таким чином підтримати вшанування і героїзацію героїв минулого, героїв сьогодення, героїв нашого майбутнього.

зазначив депутат Львівської міської ради та сихівчанин Тарас Репицький

На сьогодні в ЛМР напрацьовують два органи, які відповідатимуть за цей меморіал. Ними стануть робоча група і дорадча рада, яка складатиметься зі спеціалістів, які мають досвід створення меморіалів пам’яті, а також людей, які займаються декомунізацією і деколонізацією, яка активно триває у Львові вже 2 роки.

Ми довго працювали над вибором цього місця і сьогодні для нас важливо, що сьогодні конкретна дата, коли ми зможемо побачити конкретні пропозиції. Тож дякую колегам з управління архітектури та урбаністики, дуже дякую колегам з депутатського корпусу. В першу чергу дякую колегам активістам, які постійно в межах робочої групи працювали.

додав перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мерії посмертно нагородили Юрія Руфа.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ