“Мислення наперед та планування ходів”: як Львівська шахова академія виховує чемпіонів

Опубліковано:

Львівську шахову академію створив Назар Фірман, який зараз є провідним тренером.Тренери академії навчають дітей в одинадцятьох локаціях у Львові, дві з них розташовані на Сихові. Ми поспілкувались з Назаром Фірманом, аби сихівчани більше дізнались про шахові можливості на Сихові.

Назар Фірман розповідає про те, як сам потрапив у цей спорт:

“Мій початок у світі шахів розпочався саме на Сихові. У школі тренер набирав дітей для шахового гуртка, і я наполегливо просив вдома відвести мене на нього. Спочатку мене не пускали, але через два місяці мій дід погодився і мене відвели на гурток. Коли я прийшов до свого тренера, він сказав: “На жаль, у нас немає вільних місць”. Я почав плакати, і мій дід врешті-решт переконав тренера. Я навіть сказав, що вже вмію грати конем, хоча кінь – найскладніша фігура в шахах”.

Так Назар Фірман досяг неабияких вершин у шахах, тричі чемпіон та призер Чемпіонатів України у своєму віці, Чемпіон Європи в складі юніорської збірної України та переможець ряду міжнародних змагань. Назар тепер точно знає, що не підвів свого тренера, який дав йому шанс попри переповнену групу. Втім, через багато років, будучи вже сам наставником, він не міг спостерігати, як цей спорт втрачає позиції, дитячі шахові школи зачиняють і саме поняття «шахи» стає якимось незрозумілим, складним, обвішаним стереотипами.

“Я відкрив перший гурток на Сихові, в кінотеатрі Довженка. Потім помаленьку почав рухатись і відкрив клуб. Академія – це продукт, який мені хочеться все більше і більше розвивати, тому замислився над відкриттям шахових гуртків у всіх районах Львова”, – говорить Назар Фірман.

Маючи мету Назар був впевнений, що все вийде: сотні поїздок та домовленостей, пошуки приміщень, тренерів і от нарешті – академія розвивається. Маленькі діти, які навчаються тут, привозять шалені результати зі змагань. Шахіст зазначає, що чим раніше дитину приведуть на навчання, тим ефективніший результат вона продемонструє. Навіть якщо дитина не буде отримувати якогось результату, але буде займатись шахами, це напряму  допоможе у школі, бо шахи мають величезну здатність посилювати увагу, навчати зосереджуватись, досягати цілей, мислити.

Шахи – це про стресостійкість. Жодне ЗНО, контрольна чи іспит не буде страшним для дітей, які займаються шахами. Бо вони загартовані напруженими іграми.

Також ми поспілкувались з сихівськими чемпіонами, які мають позаду вже декілька перемог. Роман і Тетяна Молчанові, брат та сестра, які займаються шахами у Львівській шаховій академії 5 років.Роман Молчанов, срібний призер Чемпіонату Європи серед школярів цьогоріч, а його сестра Тетяна Молчанова вже другий рік поспіль привозить медалі з Чемпіонату Європи. Минулого року Таня виборола срібну та бронзові нагороди на Чемпіонаті Європи , а цього року вже стала чемпіонкою Європи з швидких шахів, а також двічі на пʼєдесталі була на Чемпіонаті України.Вони кажуть, що отримують задоволення від гри і хочуть розвиватися в цій справі.

Тетяна, 8 років:

“Перш за все, хочеться і надалі розвиватись у цьому напрямку як гравець, досягти багато ігрових здібностей. Часто я задумуюсь про кар’єру тренера. Було б цікаво спробувати себе в цьому, поділитися досвідом з іншими”.

Роман, 10 років:

“Гра в шахи для мене: мислення наперед, тактика і планування ходів. В майбутньому хотів би професійно цим займатися і стати кандидатом у майстри спорту України”.

Академія запрошує на навчання у групах, які сформовані залежно від рівня знань: від початківця до кандидатів в майстри, тренери кваліфіковані, а умови – комфортні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Борщ, козак і Шевченко з шаблею. На Сихові відкрили виставку патріотичних літер

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ