Цього тижня польсько-чеська делегація відвідала Львів, зокрема міські молодіжні простори в різних куточках міста. Одним з них був Lviv Open Lab, що на Сихові. Журналістка редакції “Сихів Медіа” поспілкувалась з представниками делегації про наш район, українську мову та туристичний потенціал Сихівського району.
Сихівська молодіжна організація “Інститут Суспільних Ініціатив” запросила до Львова громадських діячів Польщі та Чехії для комунікації і напрацювання спільних освітніх проєктів та міжнародних обмінів. За кілька днів у Львові делегації вдалось відвідати МолоДвіжЦентр.Львів, Pixlab. Простір дизайну та медіа, UrbanCamp та Lviv Open Lab. Також для польсько-чеської делегації провели екскурсію Національним реабілітаційним центром UNBROUKEN (Незламні), де щодня проходять реабілітацію військові, ветерани та цивільні, які постраждали у російсько-українській війні.
Ми поспілкувались з іноземцями про проблематику впровадження молодіжних просторів в Польщі та про те, як змінився Львів з дня повномасштабного вторгнення, адже більшість учасників делегації уже відвідували наше місто.
“Сьогодні ми знайомились з сучасними способами залученням львів’ян до життя міста. Подібні простори дозволяють молоді та дітям розвивати свої здібності, допомагають робити соціум більш відкритим, чого часто бракує в великих містах. Наша ціль – зацікавити до пізнання і вивчення, у Львові це добре вдається молодіжним просторам,” – розповів Томаш Дарос, голова районної ради Старе місто в Кракові.
“Ми хочемо дізнатись про досвід України, про те, чого ми можемо тут навчитись, щоб зробити це в Кракові. Сьогодні в Кракові проживає близько 70 тисяч людей з України і ці люди, які досі залишаються в Польщі, я вважаю, надалі і залишаться тут. Звісно, це залежить від людини, кожна з них має свою історію, і мені цікаво дізнаватись їх більше, шукати способи допомогти і покращити уже їхнє проживання в Кракові.
Я вивчаю питання України уже більше 10 років. Мені важливо, аби ті, хто переїхав в Польщу через війну, не забули про те, що вони з України. Наша організація працює з біженцями, до прикладу, цього року ми навчали українських дітей того, як працює польська урядова система, бо вона насправді відрізняється від вашої. Мені здається, що українські діти можуть думати, що вони “другий сорт” в Польщі, але це не так і я своєю діяльністю намагаюсь показати і довести їм, що вони теж можуть впливати на щось тут,” – поділився член делегації та депутат Ради міста Краків Єнджи Ходзінськи.
Багато часу іноземці провели на Сихові та поділились, що зі всіх міських молодіжних просторів їм найбільше сподобалось в Lviv Open Lab, адже нічого подібного в їхніх містах немає. Для делегації в інноваційному просторі провели міні-лекцію з хімії, де показали як проводять досліди, а також розповіли про можливості наукового центру для дітей.
“Цей район є типово спальним, куди туристи зазвичай не приїжджають, проте, з іншої сторони, він має багато цікавих місць і вартує уваги. Туристичний рух в таких містах, як Львів, має бути менш концентрованим в центрі, що дозволить зменшити навантаження на історичну частину міста та привабить туристів до більш віддалених куточків. В Кракові ми мали схожу проблему, як у Львові, – в місті було дуже багато туристів, тому ми пробуємо розподілити їх по усьому місту, не лише по центральній частині. Місто повинно показати туристам, що у Львові є не лише Площа Ринок і старі пам’ятки, а є і цікавий Сихів,” – додав Томаш Дарос.
Такі зустрічі важливі і для тих, хто зможе брати участь в освітніх проєктах, адже це важливий елемент культурної дипломатії і просування українських питань як серед іноземної молоді й суспільства, так і місцевої влади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорнобильській лікарні подарували прилад для експрес-діагностики гормонів.