У лікарні Святого Луки (колишня 8-ма лікарня) медики вперше в своїй практиці застосували новітню внутрішньосудинну методику щоб зберегти життя пацієнту.
Богдан Глас – 67-річний львів’янин. Рік тому він підхопив коронавірус. Після перенесеної хвороби у чоловіка почалися ускладнення. Спершу – менінгіт, від якого він тривалий час лікувався. Далі – з’явились постійна втома та часті запаморочення. Нещодавно чоловік зненацька почав важко дихати та знепритомнів.
У критичному стані чоловіка доправили до Лікарні Святого Луки. Медики провели обстеження та виявили у пацієнта гострий інфаркт міокарда. У чоловіка розвинувся кардіогенний шок.
Аби врятувати чоловіка, лікарі наважились застосувати нову для них методику – вперше встановити пацієнтові аортальний балонний контрпульсатор. Це маленький внутрішньосудинний пристрій, який вводять до серця через єдиний прокол стегнової артерії. Після введення контрпульсатора фракція викиду серця, тобто показник ефективності його роботи, підвищилася з 10% до 40%. Пацієнта вдалося врятувати.
Чоловік вже самостійно ходить та може розмовляти. Попереду ще реабілітація.
Пан Богдан каже: понад усе тепер хоче якомога більше часу проводити з рідними. Та мріє якнайскоріше знову бавити своїх онуків.
Згідно зі статистикою, щороку в Україні фіксується близько 50 тисяч випадків інфаркту міокарда. У більшості – хворі помирають. Причина – несвоєчасне звернення за медичною допомогою. Аби мінімізувати ризики, що призводять до інфарктів, кожній людині варто проходити щорічні медичні огляди та за будь-яких змін самопочуття обов’язково звертатись до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чорнобильській лікарні медики прооперували дівчинку із злоякісною пухлиною