Вчора, 22 серпня, представники Львівської обласної військової адміністрації та громадськості провели роз’яснювальні роботи серед власників, адміністративного персоналу та працівників Сихівського району.
Подібні заходи не є чимось новим. Ще в грудні 2021 року міжвідомча група провела рейд по сихівських громадських закладах, метою якого було донесення інформації до адміністраторів закладів про заборону російськомовного культурного продукту на Львівщині.
“Наразі ми проводимо превентивну роботу – попереджаємо та обговорюємо мораторій про заборону використання російськомовного культурного продукту, який діє у Львівській області. Ми є представниками міжвідомчої робочої групи з питань мораторію, чому ми це робимо? Бо вважаємо, що всі мають розуміти, що на сьогодні російська мова є головний інструментом ворожої нам культури і ми пояснюємо, що вмикати музику, слухати російські пісні в Україні, у Львові на даний час є неприйнятним,” – прокоментував громадський активіст Ігор Фльорко.
Працівники перукарень, ресторанів та кафе отримали листівки з надписами: «На Львівщині встановлено мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту» та наліпки «Львівщина вільна від російськомовного культурного продукту», а також «Львівщина вільна від мови окупанта, терориста, вбивці».
На думку працівників департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА, такі заходи мають на меті застерегти власників закладів, де бувають мешканці та гості міста, від використання російськомовного контенту.
У межах інспекції обстежили декілька десятків закладів громадського обслуговування, де співробітники підтримали цю ініціативу та розмістили відповідні наліпки на вході у приміщення.
До слова, Рішення N°745 Львівської обласної ради про Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту затвердили у вересні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очне навчання у львівських школах: за чи проти?