Сакральний Сихів: від храму Богдана Хмельницького до парафії, яку відвідав Папа Римський

Опубліковано:

Свята вже майже минули, сихівчани повертаються до звичних справ та турбот, але чи не час прожити новий 2022 рік не так, як попередній? Додати руху в вихідні, дізнатись щось нове про звичне та буденне і глянути на рідний Сихівський район з нового ракурсу? Пропонуємо не лежати на дивані, а прогулятись сихівськими сакральними пам’ятками, які точно мають чим здивувати!

Наприкінці минулого року команда “Сихів.Медіа” спільно з ГО “Інститут Суспільних Ініціатив” за підтримки ЛМР презентували перший туристичний продукт про Сихів для львів’ян та гостей міста.

Туристичні маршрути URBAN Sykhiv (УРБАН Сихів) є продуктом проєкту сихівських громадських організацій, активістів та людей, які не уявляють своє життя без подорожей. В рамках проєкту автори створили веб-платформу та туристичний посібник. Сьогодні розповімо більше про SYKHIV SACRAL, переходьте за посиланням і мандруйте з нами!

Сакральний маршрут охоплює 12 релігійних об’єктів Сихівського району й долається на одному диханні впродовж дня. Йдучи цим шляхом, сихівчани та гості міста матимуть нагоду відвідати церкву Пресвятої Трійці, яку збудував Гетьман Хмельницький і помолитися в церкві Різдва Пресвятої Богородиці та тому місці, де понад 20 років тому стояв Папа Іван Павло ІІ.

“Сихівський район однозначно має свій туристичний потенціал, який потрібно по-своєму розуміти і розкривати. Зокрема тут безліч сакральних споруд, які є невід’ємною частиною своєрідної архітектури району. Саме на Сихові знаходиться автентичний дерев’яний храм Пресвятої Тройці 17 століття з унікальними розписами, що збереглись до наших днів. Це пам’ятка архітектури місцевого значення, про яку в прямому сенсі гріх мовчати.

Також варто згадати і церкву Різдва Пресвятої Богородиці, в народі знану як «Велика церква», котра стала серцем району і одним з осередків його культурного життя. Вона береже теплий спогад сихівчан про приїзд Папи Івана Павла ІІ – далеко не останньої події в житті львів’ян,” – розповіла турлідерка та авторка маршруту Юлія Хараба.

Основні локації SYKHIV SACRAL:

  • церква Пресвятої Трійці
  • храм Зіслання Святого Духа УГКЦ
  • храм Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ПЦУ
  • Свято-Володимирська церква РПЦ
  • Римо-католицька парафія Святого Архангела Михаїла
  • Молитовний дім християн віри євангельської Голгофа
  • мурал Андрея Шептицького
  • церква Різдва Пресвятої Богородиці

Додаткові точки маршруту:

  • храм Собору Івана Хрестителя УГКЦ
  • храм Введення в храм Пресвятої Богородиці УГКЦ
  • храм Святого пророка Божого Іллі ПЦУ
  • храм Святого архистратига Михаїла УГКЦ

“Але окрім згаданих вище сакральних споруд є й інші цікаві, про які хочеться говорити і розташування яких дало змогу включити їх до основного маршруту. Це й римсько-католицька парафія св. Архангела Михаїла, і церква Голгофа ХВЄ, яка теж стала своєрідною візитівкою Сихова та вражає масштабами, і ще багато інших об’єктів.

Наша свідомість і патріотизм починається з вивчення місцевості, яка є нашою малою батьківщиною. Тому запрошую жителів Сихівського району до вивчення їхнього сакрального потенціалу, а надалі до залучення туристів з інших районів і областей,” – додала Юлія Хараба.

До слова, паперові посібники можна придбати на сайті УРБАН Sykhiv за посиланням та сконтактувавшись з командою проєкту на електронній скриньці та в месенджерах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автоматичний заїзд на Шуварі, туристичний посібник Сиховом та 21 рік церковного хору – в новому дайджесті.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ