Хоч Сихів обладнаний достатньою кількістю світлофорів та пішохідних переходів, проте завжди знайдуться ті, яким кортить перебігти дорогу в недозволеному місці, порушивши при цьому правила дорожнього руху. Для зручності й економії часу, порушники прокладають стежки посеред розділювальних смуг автомобільних доріг просто на газонах.
Одна з таких стежок уже тривалий час існує на проспекті Червоної Калини 51.
Журналісти нашого видання прибули за вказаною адресою, тривалий час спостерігали за рухом пішоходів та поцікавилися у мешканців Сихова, що змушує декого з них таки порушувати правила дорожнього руху, нехтувати світлофорами, наражати своє життя та здоров’я небезпеці на відрізку дороги з двостороннім рухом автівок та двома трамвайними коліями?
Пані Ольга, 50 років, мешканка Сихова:
«Я не розумію для чого ця стежка? Куди люди поспішають? В інший світ? А коли темно, як водій має розгледіти пішохода, який вистрибує на дорогу в непедбачуваному місці? Дорога тут складна та небезпечна, як можна так ризикувати? Який приклад ми подаємо дітям?»
Пані Марія, 43 роки, мешканка Сихова:
«Не бачу ніякої проблеми в тих стежках, які люди прокладають для зручності. Нам не завадить перейняти європейський досвід. Там на початку дозволяють людям свобідний прохід, і де люди поробили доріжки, там і асфальтують. Тоді ніхто не буде ходити по траві, всім зручно й усі задоволені.»
Пан Андрій, 31 рік, мешканець Сихова:
«Тут світлофори кожні 20 метрів і то зуміли стежку протоптати. Не знаю чи буде доречно використати кошти з місцевого бюджету, аби встановити тут огорожу і зупинити цей безлад?»
Журналісти «Сихів Медіа» таки звернулися в РА Сихівського району, щоб дізнатися детальніше про можливість встановлення огорожі за даною адресою. Нам повідомили, що світлофори, пішохідні переходи, автобусні й трамвайні зупинки облаштовані відповідно до проєкту будівництва трамвайної колії на Сихові та реконструкції проспекту Червоної Калини, тому встановлення огорожі на вказаній ділянці не передбачено.
Нагадаємо, що перелік порушень та сума штрафів за порушення Правил дорожнього руху визначені Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Як зазначає речниця патрульної поліції Львівської області Катерина Рибій, від початку 2021 року було винесено 3700 постанов про порушення пішоходами ПДР. 174 постанови про порушення пішоходами правил в нетверезому стані, за що з 17 березня 2021 року доведеться сплатити 510 грн штрафу.
За звітній період 2021 року на території Львівської області зареєстровано 450 ДТП за участю пішоходів, з них померло – 53 особи.