Реалії життя з домашнім улюбленцем в Сихівському районі

Опубліковано:

Фото: Ольга Скіра

Бите скло на тротуарах, дефіцит місць на Сихові  для дресирування собак та неадекватна поведінка людей, які ніколи не мали власних тварин, – це лише три проблеми із десятка, які називають господарі собак, розповідаючи про своє життя.

Про що мріють собачники у районі і чи підвищують власну культуру поведінки, – дізналась журналістка Сихів. Медіа у розмові із власницею безпородного Баді, якого отримала в подарунок.

Отримавши песика, сихівчанка Оля розділила своє життя на «до» і «після».

– Варто сказати, що з цим з’явилося чимало обов’язків: прокинутись раненько і вигуляти, помити, прибрати, нагодувати. Проте собака приносить багато позитивних моментів і стала невід’ємним членом сім’ї.

Минулого року дівчина переїхала у мікрорайон Санта-Барбара та вже може виділити певні переваги і недоліки вигулу собак на Сихові.

«Сихівський район дуже “зелений”  і це позитивний фактор для прогулянок з собакою. Та є й проблеми, зокрема собачникам їх створюють ті, хто немає тварин.  Не раз собачники страждають від п’яничок, які зачіпають малих собак, не усвідомлюючи, що провокують агресію тварин.  Також дорослі не вчать своїх дітей, як потрібно поводитись із тваринами, а особливо якщо це чужі собаки. Малеча безстрашно підбігає, без дозволу гладить, а це не завжди подобається собачці. Винними у результаті проблеми є господарі чотирилапих», – ділиться з нами Ольга.

У будинку, де мешкає Ольга, є щонайменше 10 квартир, де мешкають собачки. Дівчина зізнається, що завдяки Баді  зблизилась з сусідами, адже спільні прогулянки це нові знайомства, нові компанії зі схожими інтересами. Об’єднують їх і проблеми, які не можливо вирішити самостійно і складно знайти механізми у місті, які б посприяли покращенню комфорту для мешканців з тваринами.

«Головна проблема, з якою я зіштовхуюсь – це багато битого скла на землі. Воно дуже ранить лапки тварин. Коли приходиш додому після прогулянки, дуже часто бачиш уламки скла в лапа, а потім лікування, догляд.  А все починається з банального людського нехтування

І ми б раді були ходити окремими маршрутами, аби не наражати на небезпеку собак чи не провокувати людей, які не люблять тварин, втім спеціально відведених місць для вигулу та дресирування собак є вкрай мало. Знаєте, про що мріють собачники на Сихові? Про майданчик зі спеціальним обладнанням, з якимось перешкодами, щоб гратись і водночас тренувати собаку,» – розповідає Ольга.

Дівчина із прикрістю визнає, що є однією із небагатьох власниць, яка прибирає на вулиці за своїм собакою.

«Культура вигулу собак на низькому рівні і це також є проблемою, внутрішньою для свідомих собачників. Втім варто зазначити, що господарі чотирилапих лише вчаться жити по-іншому з тваринами і поступ є, може не такий стрімкий, як би нам цього хотілося».

До речі, ще у 2015 році за ініціативи активістів конкурсу “Lviv Young Project” у Сихівському районі встановили 40 екостанцій для прибирання за собаками. Ми вирішили перевірити у якому стані ці смітники  і чи є біля урн пакетики. Отже, із 4 смітників, що трапились нам на маршруті, лише в одного були вільні пакетики, проте усі баки були заповнені сміттям.

Загалом, ініціатива щодо встановлення смітничків для собак класна, проте погляньте на ці смітники – я не пам’ятаю, коли востаннє в них були нові пакети для прибирання. Також важливо облаштовувати такі смітники і біля старих будинків, бо зазвичай їх ставлять лише біля новобудов,” – коментує власниця собаки Марта, що гуляє з йоркширським тер’єром поруч.

Проте є й скептики, які не вірять у те, що урни вплинуть на покращення ситуації з забрудненням району собачими фекаліями:

У нас народ такий: потрібно загадитись по самі вуха. Навіть якщо в районі поставлять 100 смітників для прибирання за собаками, все одно будуть ті, хто вигулюватиме собак там, де заборонено та не прибиратимуть за ними. Поки у людей не зміниться свідомість, то ніякі смітники не допоможуть,” – ділиться господар чотирилапого Остап.

Як і у всіх інших спільнотах, серед собачників є ті, які не хочуть підпорядковуватись жодним правилам. Прогулявшись з Ольгою біля школи, ми зустріли на шляху десяток собачників і жоден не прибрав за своїм улюбленцем. Особливою категорією власників собак є ті, хто вигулює собак на дитячих майданчиках. Це відверта неповага до інших. Якщо власники тварин хочуть отримати розуміння  з боку соціуму, вони також повинні демонструвати відповідальність та дисциплінованість.

Марія Голуб

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здоровому духу – постійного руху! Як використання автомобіля скорочує вам віку?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ