Чи справді школярі Сихова безкоштовно користуються автобусними маршрутами?

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Львівська погода та робота громадського транспорту міста – це те, що не можливо спрогнозувати. З першого вересня відчутно похолодало, на зупинки набігло учнів та студентів, і для школярів відновили право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Нерідко, але саме цей факт, викликає неоднозначну реакцію у водіїв, які ігноруючи закон, продовжують вимагати у школярів кошти за проїзд. Ми попросили учнів Сихова розповісти про проблеми, які виникають у них в процесі користування громадським транспортом Львова.

Андрій, учень 8 класу СШ №32 м. Львова:

« Я проживаю на вул. К.Мікльоша. Навчаюся у другу зміну й інколи, особливо в дощову погоду, користуюся автобусними маршрутами для того, щоб 5 зупинок не йти пішки, а добратися транспортом. Мене інколи дивує те, що хоч я і показую учнівський квиток, деякі водії мені кажуть оплатити проїзд. На кого це розраховано? При цьому можуть ще й кричати…»

Софія, учениця 7 класу Львівської музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької:

«У мене немає вибору, бо мені доводиться добиратися щодня, адже мешкаю я на вулиці Я.Гашека у Сихівському районі, а моя музична школа розташована по вулиці Зеленій. Пригадую, коли була ще меншою, мама, щоб не добиратися в переповнених маршрутках, вела мене пішки додому. Звісно що це довго, але мама хотіла, щоб ми погуляли після школи, щоб я розрухалася, подихала свіжим повітрям, долаючи відстань, обов’язково піднімалися через Стрийський парк. Але в основному я користуюся транспортом. Легше їхати на навчання електротранспортом, хоч він їде повільніше, проте обов’язково зупиняється на зупинках. А от з маршрутними автобусами трапляються не приємні моменти. Інколи, коли на зупинці немає дорослих, а лише школярі, він може не зупинити нам на вимогу. Хотілося б знати чому?»

 

 

Володимир, учень 9 класу СШ № 72.

« В мене взагалі немає проблем з добиранням. Показую учнівський і все, проблем ніяких. Правда, раз пригадую випадок, коли ще був значно менший, забув учнівській квиток і даю гроші водію, а той каже, щоб їхав безкоштовно, бо й так розуміє, що я  школяр. Було приємно дуже, що така хороша людина за кермом. Але це рідкість. Загалом, це важка робота і, мабуть, водіям здають нерви, тому виникають різні конфлікти.»

Нагадаємо, що, відповідно до ухвали Львівської міської ради №3289, діти мають змогу безкоштовно користуватися автобусними маршрутами протягом всього навчального року, крім літніх канікул. Під час літніх канікул учні оплачують за проїзд в повному обсязі.  Безкоштовний проїзд можливий при умові пред’явлення учнівського квитка, або іншого документу, який посвідчує статус школяра. Учнівський квиток дійсний при наявності фотографії школяра та відповідної відмітки.

Начальник управління транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради п. Орест Олеськів також прокоментував цю ситуацію:

« Нами було додатково проведена роз’яснювальна робота з нашими перевізниками.  Наразі, вагомою проблемою лише є те, що на початку навчального року  не всі школярі мають учнівські квитки. Хто немає, то може звернутися до свого навчального закладу  за письмовим документом, що посвідчував би особу школяра. Просимо батьків контролювати особисто такі моменти. Щодо учнів випускних класів, то документ потрібен вкрай, адже їх важче  ідентифікувати від студентів. Якщо виникають порушення, треба фіксувати зупинку, годину, номер маршруту та реєстраційні номери транспортного засобу, можна додавати фото та відео, і прошу батьків, звертатися на гарячу лінію міста 15- 80. Ми будемо з’ясовувати кожний випадок та ваше звернення. Вважаю, ситуація з перевезенням школярів зміниться на краще  в 2022 році, бо ми плануємо вести електронний квиток Леокарт.»

Голова комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності Ігор Зінькевич стверджує, що потрібно більше працювати над інформуванням обох сторін цього процесу:

«І, щоб, раптом водії не забували про рішення міської ради, ми маємо налаштувати правильну комунікацію перевізників та мешканців. Для цього пропоную  розмістити інформаційні повідомлення в транспорті – це буде першим кроком.»

Галина Чабан

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цьогоріч на Сихові відкриють спорткомплекс-довгобуд.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ