Фото: Сихів Медіа
Вакцинуватись чи не вакцинуватись? Я довго думала про те, чи варто щепитись, обговорювала цю тему з усіма знайомими, які виступали за і проти вакцинації і нарешті вирішила – йду.
У неділю, 9 серпня, близько 12 години я вирушила у Центр Довженка, аби отримати першу дозу вакцини Модерна. Зранку була спека і, схоже, що багато людей йшло до пункту вакцинації після недільної літургії. Перше, що я побачила, це дві довгі черги на вулиці вздовж площі біля Центру Довженка. Як мені розповіли люди, одна черга складалася з людей, які раніше записалися в системі “Helsi”, а інша була “живою”. Я прилаштувалася до незаписаних людей і стала очікувати. Моя черга, на диво, була коротшою. Чекати було важко і черга рухалась повільно. Працівники запускали всередину по 40 людей приблизно кожних півгодини. Деякі люди встигли познайомитись в черзі і обговорювали тему вакцинації і досвід вакцинованих знайомих. Дехто перемовлявся про те, чи мають нам міряти температуру.
Я простояла 2,5 години і от мене пустили до середини. Зізнаюсь чесно, кілька разів вагалась – може повернутися сюди в інший день? Після того, як нас пустили всередину, усім роздали документ-згоду, де треба було оцінити свій стан здоров’я і підписати дозвіл на вакцинацію. Також на поверсі стояли люди-волонтери, до яких можна було звернутися у випадку виникнення питань. Далі мене чекала ще одна черга – вже на вакцинацію. За 5 хвилин я вже сиділа і мене реєстрували на щеплення.
Для того, аби вас провакцинували, потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код і, необов’язково, копію підписаної декларації з лікарем, хоча про неї не питали. Мене запитали як я почуваюся, і розказали про побічні ефекти при застосуванні вакцини. Це: втома, біль у м’язах або у місці уколу, підвищена температура, озноб. В разі виникнення ускладнень мені порадили терміново звертатися до сімейного лікаря.
Далі я пройшла до лікарів мобільної бригади. Тут все відбувалося швидко. Мене запитали яка робоча рука і вкололи вакцину в іншу руку. (для правші – краще колоти ліву руку, для шульги – у праву). Це роблять для того, аби у випадку болю в руці, ви змогли працювати. Після уколу медсестра наказала півгодини побути у залі під наглядом – це період очікування на гострі алергічні реакції після вакцинації.
Щодо температури, то її на місці не міряють, але лікар зобов’язаний це зробити, якщо є скарги на самопочуття, – про це повідомила Леся Кобецька, керівниця міського управління охорони здоров’я на брифінгу щодо проведення вакцинації від коронавірусу у Львові.
Кімната, де можна було посидіти, була зручною, усім вистачало крісел і, загалом, тут достатньо просторо. Тут також був ще один вихід, і люди могли спокійно покинути споруду, не створюючи натовпу. Ввечері, як мене і попереджали, злегка боліла рука. Біль нагадував кріпатуру після фізичних навантажень, але я почувала себе нормально. Наступного дня ситуація була трохи гіршою. Я відчувала сильну втому, увесь день була велика спека і мені хотілося спати. Злегка болів м’яз у руці. Наступну дозу “Модерни” маю отримати за 28 днів.
Що ж, я жива і почуваюся добре. Нікого ні до чого не схиляю. Адже щепитись чи ні – рішення індивідуальне. Тому робіть свій вибір усвідомлено і будьте здоровими!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові знову стартує благодійна акції “Наповни портфель школяра”