“Львову потрібен план дій для протидії негоді” — петиція, яку необхідно підтримати

Опубліковано:

Фото: ТСН

 

Петицію “Львову потрібен план дій для протидії негоді” створила ГО “Плато”, яка уже понад три роки працює над розвитком кліматичного питання у Львові. Електронне звернення створене для привернення уваги міста та його мешканців до невідворотних проблем. Підтримати петицію можна за посиланням.

Станом на сьогодні, 15 липня, петиція зібрала уже 111 голосів з необхідних 500 для розгляду її депутатами Львівської міської ради. Не будь байдужим до життя рідного міста, підпиши!

Журналістка редакції Сихів.Медіа поспілкувалась з представником ГО “Плато” Миколою Рябикою, який розповів про ситуацію в Сихівському районі та назвав алгоритм дій, який організація пропонує реалізувати місту.

“Якщо ми говоримо про наслідки впливу кліматичних змін, то усі частини міста піддаються впливу. Перш за все, це вплив міського теплового острова, коли, наприклад в більш центральних частинах міста температура вища, аніж на околицях. Якщо подивитись на Сихівський район, то можемо побачити певні площі, які дуже забетоновані чи заасфальтовані, які необхідно пристосовувати до змін клімату. Також якщо ми говоримо про місто, то необхідно говорити про раціональне використання дощової води. В певній частині Сихівського району уже є дощова каналізація і це дуже позитивний момент, про це потрібно говорити,” — розповів Микола, член ГО.

Активісти вважають, що більшість води в місті витрачають нераціонально — зливають у каналізацію. Дощівку можна збирати та використовувати під час періодів аномальної спеки, це допоможе зекономити кошти та зволожить місто. Для ГО “Плато” ця петиція є інструментом підтвердження того, що ця тема є актуальною в місті, а для цього їм необхідна підтримка сихівчан, яким не байдуже кліматичне питання.

Алгоритм дій для порятунку Львова:

1) провести дослідження вразливості Львівської МТГ до наслідків кліматичної зміни: це дозволить зрозуміти перелік найбільших ризиків та питань, що потребуватимуть першочергового реагування;

2) розробити та затвердити План адаптації до наслідків кліматичної зміни зі встановленням конкретних цілей адаптації: так буде створено набір конкретних дій та інструментів пристосування громади до наслідків зміни клімату (збільшення озеленення для охолодження та затінення територій, створення біодренажних та вдосконалення каналізаційної системи задля раціонального використання дощової води тощо);

3) створити відповідальну за кліматичну політику інституцію, наприклад, Кліматичний офіс: це дозволить вчасно та системно збирати дані, напрацьовувати рекомендації щодо покращення діяльності структур міста у контексті адаптації, залучати грантові кошти на реалізацію конкретних дій, здійснювати інформаційно-просвітницьку діяльність та контроль за дотриманням впровадження Плану адаптації тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівчан кличуть долучитись до робіт з очищення ставка у парку Боднарівка.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ