10 фактів про парк Залізна вода

Опубліковано:

Фото: ua-travel.info

 

«Залізна вода» – один із найцікавіших львівських парків, який знаходиться у Сихівському районі Львова. Десь неподалік звідси починається славнозвісна річка Полтва. Географічно парк розташовано між Новим Львовом та Снопківом.

Майже сотню років тому цю місцину непогано фінансували. Ще б пак, корисні поклади, які й дали назву парку, розлогий простір сприяли створенню рекреаційної зони. Колись тут був величезний басейн, а сьогодні місцеві приходять з пляшечками, щоб набрати води з невеличких джерел. Навіть відомий історик Іван Крипякевич увіковічнив це місце у спогадах. Такі та інші факти, які варто знати про “Залізну воду” читайте нижче.

1. У 1830-тих роках це місце було зоною відпочинку для місцевих жителів. У ХІХ ст. тут був став Камінського, корчма та німецький літній театр Франца Краттера.

2. Парк “Залізна вода” мав іншу назву Після Першої світової війни – “Парк Нарутовича”. На честь першого президента міжвоєнної Польщі.

3. З 1984 року місце є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення.

4. Протягом 1933-1934 тут звели багатофункціональний міський басейн, який на той час коштував 201 000 злотих. У комплексі були: спортивний басейн розміром 18 на 50 метрів із трампліном, купальний басейн та дитячий басейн.

5. У парку можна зустріти багато видів птахів, як от: сороку, шпака, сойку, крука, горлицю, дятла. А ще тут водиться пересмішник.

6. Творець парку львівський садівник Арнольд Рьорінґ жив біля підніжжя Залізної води у сучасній віллі на вул.Стуса, 20. Він намагався зберегти природний пейзаж букового пралісу та галявини для пікніків.

7. Поблизу парку ще у 1926 році звели гімназію VIII за проєктом Владислава Дердацького. Зараз тут стоїть Український католицький університет.

8. У 1932-1933 рр. збудували підземний резервуар, щоб збирати воду з джерела “Софіївка” та перекачувати її до міської електричної станції на Персенківці. Також вода тим часом очищалась.

9. У парку, як це й годиться, багато дерев. Найбільше серед них дубів та кленів, багато з яких мають понад дві сотні років.

10. Про парк писав відомий український історик Іван Крип’якевич. «Вулицею Зибликевича (частина сучасної Франка) й Дверніцького (Свєнціцького) доходимо до Залізної Води, над ставком, який творить притока Сороки. Залізна Вода стала місцем прогульок від 1830-х pp. Львів’яни мандрували туди не раз раненько із дітьми й харчами, клалися таборами по полянах у лісі й верталися пізнім вечором до міста».

                                                                                                                                                                                             Скишляк Ірина 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про перейменовані вулиці Сихівського району

 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ