Фото: 5 канал
Школярів, які цькують однокласників та інших учнів у школі, ставитимуть на профілактичний облік. За словами освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, це стало можливим завдяки наказу МВС, який є чинним від 21 серпня цього року. Прийнятий наказ вносить зміни до інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції поліції з дітьми, які скоїли адміністративні або кримінальні правопорушення, зокрема булінг.
Профілактичний облік — це комплекс заходів із взяття на облік дітей, актуальне та правдиве введення баз даних з інформацією дітей, із якими проводять профілактичні роботи.
Підставою для внесення дитини на профілактичний облік є копія постанови суду про притягнення дитини до відповідальності. За наявності цієї копії правоохоронці повинні виносити постанову про те, що дитина береться на облік. Додатково, поліціянти мають завести справу, яку затверджує начальник підрозділу поліції.
Під час профілактичних робіт з дітьми, які потрапили на облік через булінг, поліціянти з ювенальної превенції:
- проводять ознайомлювальні, попереджувальні та виховні бесіди з дитиною за місцем проживання, навчання або роботи не рідше одного разу на місяць;
- проводять ознайомлювальні, попереджувальні бесіди з батьками дитини, її законними представниками, членами сім’ї, щоб усунути причини та умови, які спонукали дитину вчинити адміністративне правопорушення;
- складають план заходів з індивідуальної профілактики на основі вивчення матеріалів характеристик та індивідуально-психологічних особливостей дитини;
- відвідують дитину за місцем проживання, щоб з’ясувати умови проживання дитини, а також чинники, які можуть негативно на неї впливати й спонукати до вчинення адміністративних правопорушень тощо.
Якщо дитина зрозуміла свою винну, виправила поведінку та протягом року більше не цькувала інших — її знімають з профілактичного обліку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У суботу активісти організовують толоку на підтримку проєкту “Стадіон Сихів”.