Міні-город на підвіконні: що можна виростити вдома

Опубліковано:

 

Зараз, у період карантину, щоб уберегти своє здоров’я, нам всім необхідно залишатись вдома. Якщо ви уже поприбирали у квартирі, почитали книжок, подивились фільмів і шукаєте нову веселу і корисну справу для себе, ми пропонуємо вам зайнятись домашнім городо-садівництвом. З приходом весни нам всім хочеться поміняти свій раціон харчування та додати у меню більше свіжих овочів, зелені та фруктів.  Вирощені своїми руками кріп, морква, зелена цибуля та інша городина зовсім скоро можуть потрапити на ваш стіл. А гарні вазони із зеленню стануть окрасою вашого балкону чи підвіконня.

Як виростити зелену цибулю

Щоб виростити зелену цибулю вдома, особливої ​​спритності не потрібно. Але все-таки варто врахувати деякі нюанси: цибулина, яку ви будете садити, повинна бути круглою, щільною на дотик і без слідів гнилі. Відразу після посадки варто поставити цибулю в прохолодне темне місце, щоб краще формувалася коренева система, і тільки потім зеленому пір’ю потрібно буде багато світла. Оптимальна температура – 18-20 градусів, перегрівати не варто, бо тоді зростання зелені припиниться. Для посіву зазвичай беруть маленькі цибулинки (“сіянка”), проте, якщо ви назбираєте найменших цибулин серед асортименту супермаркету —це теж згодиться. 

 

 

Кріп

Кріп також невибагливий у догляді. У горщику із землею зробити борозди, насипати в них насіння, а потім засипати його землею. Глибину посадки зазначено на пакетику з насінням. Уважно дивіться на дату виготовлення насіння, старе проростає погано, або може зовсім не прорости. Поливати потрібно помірно, адже великої вологості ця рослина не любить. А ось сонячне світло кріп любить, втім не варто залишати рослину на балконі, якщо вдень там гаряче. Також перед посадкою, насіння можна вимочити ніч чи добу в воді для кращого проростання. 

 

 

Морква

Перевага моркви в тому, що ви можете вирощувати її протягом усього року, і вона не потребує великої уваги. Вона швидко росте, а отже, це потішна справа, якою можна займатися спільно з дітьми.

Перше, що потрібно зробити, – це вибрати овочі й відрізати верхню частину (шапочку морквини). Це настільки просто, що, коли ви збираєтеся використати моркву для приготування їжі, просто збережіть цю частину, щоб почати вирощування, замість того, щоб викидати її. Помістіть п’ять морквин в контейнер з водою, щоб проростити. Після того, як вони проростуть, ми зможемо посадити їх у вазон.

Не забудьте забезпечити достатній дренаж в горщику з використанням дрібних каменів або гравію. Ви можете виростити моркву в будь-яку пору року. Вона любить сонце, тож не бійтеся залишити її на вулиці протягом всього дня. Ви можете її поливати один або два рази на тиждень. Не забудьте додати в воду трохи рідких добрив. Це дозволить їй рости сильною і здоровою.

Як дізнатися, коли морква в горщиках дозріла? Їй потрібно близько двох тижнів, щоб сформуватися. Тож вам потрібно тільки піклуватися про неї та чекати, поки рослина досягне 5-7 см заввишки. У деяких випадках вона не буде мати типову витягнуту форму, а може виявитися більш округлою і химерною. Проте,це метод, який варто спробувати. Також моркву можна садити з насіння.

 

 

Петрушка

Її виростити вже не так просто, як зелену цибулю чи кріп, втім не так вже й важко, просто потрібно більше зусиль. Отже, перед тим, як посіяти насіння петрушки, його варто замочити на декілька годин.  Потім можна садити у горщик і забезпечити рослину світлом. Після того, як насіння зійде, зелень потрібно прорідити – відстань між паростками має бути близько 3-4 см. Коли петрушка виросте, не варто відразу ж обривати все листя. З часом вона відновить своє листя, тому варто трохи залишити.

 

 

Редис

Для вирощування редиски потрібно досить глибокий горщик (не менше 15 см) або контейнер (балконний ящик). Не забудьте, що на дні контейнера обов’язково повинні бути дренажні отвори, через які буде виходити зайва волога. Також на дні посадкової ємності слід викласти дренажний шар з керамзиту.

Насіння перед посівом краще замочити (можна використовувати звичайну або талу воду або розчини спеціальних препаратів). Сіють в рядки або в лунки за схемою 5х5 або 6х6 см; глибина загортання насіння – від 2 до 2,5 см. Якщо після появи сходів рослини витягуються, їх підгортають або підсипають грунт — в іншому випадку коренеплоди не утворюються.

 

 

Для домашнього городу вибирайте скоростиглі сорти, стійкі до посухи та недостатнього освітлення. Підійдуть, наприклад: Ранній червоний, Тепличний, Кварта, 18 днів.

Дуже важливо підтримувати вологість ґрунту: навіть короткочасна посуха позначиться на якості коренеплодів (природно, не в кращу сторону). Поливайте посіви помірно, але регулярно, водою кімнатної температури. Грунт після поливу рекомендується розпушувати.

Це звичайно далеко не все, що ви можете посадити у  себе в квартирі, також можна садити й фрукти: ананаси, лимон та навіть рослину імбир. А любителі зелені можуть виростити у себе на підвіконні базилік, орегано, руколу, зелений салат тощо. Головне ваше бажання, ентузіазм та трохи зусиль! 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ