Чи зможуть сихівчани врятувати світ?

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа, Lviv Open Lab

 

Світ завмер через стрімке розповсюдження нового вірусу. Всі з надією дивляться на вчених, які шукають вакцину проти невидимого ворога. Ви можете запитати: «А до чого тут Сихів? Ну… крім того, що всі сидять на карантині?» Отож, давайте розбиратись разом!

Поки вчені з усього світу досліджують, вивчають та розробляють препарати і вакцину проти коронавірусу, медики відважно рятують життя хворих, усі нарешті зрозуміли важливість науки та медицини. 

Для того, щоб у майбутньому Україна не пасла задніх у  глобальних наукових подіях, у Сихівському районі спільними зусиллями міської влади та бізнесу готується платформа для майбутніх потужних науковців — Lviv Open Lab. 

На проспекті Червоної Калини, 58 завершується підготовка простору інноваційної освіти — Lviv Open Lab. Наразі тут встановлюють стелю, перегородки, фарбують стіни та завершують  роботи з  електрикою. Одразу після закінчення карантину тут встановлять меблі та обладнання: мікроскопи, ферменти термостати та інше.

 

 

Призначення цього закладу — удосконалювати на практиці знання з нових технологій та природничих наук.  Проєкт Lviv Open Lab передбачає відкриття кількох лабораторії для школярів: хімічну, техно- і біотехнологічну. В хімічній лабораторії проводитимуться практичні заняття для учнів з шкільної програми, а також просунуті курси з природничих наук на рівні обласних та всеукраїнських олімпіад, Малої академії наук тощо.

У техно-лабораторії школярі зможуть паяти різноманітні мікросхеми, друкувати на 3D-принтері, конструювати — словом, створювати свої ексклюзивні пристрої та навіть наукові розробки. 

 

 

У біотех-лабораторії можна проводити досліди. “Школярі отримуватимуть необхідні навички та знання, які створюють підґрунтя для проведення реальних наукових дослідів,  які допоможуть врятувати людство,”— говорить Олена Павлюк, координаторка проекту Lviv Open Lab.

Що ж таке біотехнологія? Це складна дисципліна, але якщо сказати простими словами, то біотехнологія — це наука про використання живих організмів, або їх частин для отримання певних продуктів. Наприклад, завдяки дріжджям ми отримуємо чудовий запашний хліб, а завдяки процесам бродіння мікроорганізмів – сир, кефір, вино. 

 

 

Як виглядатиме  процес роботи у біотех-лабораторії

В біотех-лабораторії Lviv Open Lab учні будуть вчитися працювати з мікроорганізмами, в основному з дріжджами. Така діяльність, насправді, вимагає ретельного підходу. 

Для початку потрібно пройти теоретичну базу. Партнери з Lviv Biotech&Pharma Cluster компанії ПрАТ “Компанія “Ензим” і “Хема” готують спеціальну програму для школярів, яка розширить знання учнів з біотехнології та доповнить шкільний курс з біології затверджений МОН України. Проте він принципово відрізнятиметься від класичних шільких уроків, оскільки базуватиметься на підходах STEAM-освіти, тобто діти будуть опановувати навички у процесі практичної діяльності. На заняттях діти зможуть отримати базові лабораторні навички. 

 

 

Після вивчення теоретичної бази настає час роботи в стерильній зоні — серці більшості біотехнологічних лабораторій. Це теж вимагає певних навичок та підготовки, адже саме тут працюють з мікроорганізмами. Така робота передбачає безліч різноманітних процесів, кожен з яких має свої нюанси: як правильно працювати з пальниками (ред.—пристрій для створення умов стерильності), як тримати петлю чи піпетку, як необхідно готувати поживні середовища та культивувати мікроорганізми.

Це все важливі знання, а головне навички, необхідні успішному біотехнологу, навіть юному початківцю. Ну, а успішний біотехнолог, як ви здогадались, може розробити і вакцину від коронавірусу, і від інших недуг. 

“Я, як педагог, хочу познайомити учнів з сучасним світом науки! Показати їм, що природничі науки — це не просто шкільні підручники, десятки “зазубрених” термінів та нескінченні контрольні роботи, а неймовірно цікавий вид діяльності, та перспективний фах, який у сучасному світі не уступає ІТ. Тільки чомусь про такі професії мало хто говорить” — розповідає  Андрій Савчук, викладач курсу біотехнології. 

Біотехнологію часто називають наукою третього тисячоліття, оскільки зараз вона стрімко розвивається. І у недалекому майбутньому Львів матиме що сказати світовій спільноті. 

Тому миємо руки і вже після карантину зберемося у Lviv Open Lab, адже відкриття простору заплановано на початок вересня.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ