Фото: epravda.com.ua
Сьогодні, 4 березня Міністерство розвитку громад та територій України опублікували рекомендації щодо поводження з побутовими відходами в період карантину.
Через карантин в Україні, громадяни нашої держави почали продукувати більше сміття. Мінрегіон хоче привернути увагу українців до особливостей сортування відходів. Головним правилом сортування сміття є запобігання його утворенню.
Необхідно проводити будь-які заходи, спрямовані на зменшення кількості відходів, які виробляють мешканці: не користуватися одноразовим посудом, замінити пластикові пакети на сумки багаторазового використання тощо. Рекомендується зменшувати обсяг відходів у відрі або пакеті: ущільнювати, стискати та спресовувати його.
Важливим етапом є підготовка до повторного використання: перевірка, чистка та ремонт речей, в результаті чого вони стають придатними до повторного використання без перероблення. Непотрібний одяг, взуття та побутову техніку можна віддати на благодійність.
Роздільне збирання побутових відходів є надзвичайно важливим, адже тільки завдяки цьому можна здавати відходи для вторпереробки. Громадянам необхідно роздільно збирати побутові відходи вдома та розділяти їх на різні компоненти. Це може бути: скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металобрухт, текстиль, дерево, небезпечні відходи у складі побутових відходів.
Головний принцип роздільного збору відходів: мити + стискати + стежити за маркуванням.
Після закінчення карантину пластик, папір та склотару можна буде здати у пункти прийому вторинної сировини та отримати гроші.
Список організацій, які займаються прийомом відходів для вторинної переробки у Львові можна знайти за посиланням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові міська комісія з питань ТЕБ і НС опублікувала нові обмеження під час карантину.