Працюємо з дому: практичний досвід від Сихів.Медіа та сихівських матусь

Опубліковано:

Фото: Finparty

 

 

Після того, як в Україні запровадили карантин, багато роботодавців прислухались до рекомендацій МОЗ та перейшли на віддалений режим роботи. Редакція нашого видання «Сихів.Медіа» теж не виняток. Проте працювати з дому не так просто. За мрією бути на «понеділковій нараді» з горнятком кави у ліжку криється непроста задача — ефективний менеджмент часу.  Якщо робота з дому для вас — це абсолютно новий досвід та ви відчуваєте складність у адаптації до такого режиму праці, наша журналістка Вікторія Матевощук поділилась своїми способами налагодження «робочого процесу в онлайні».

Після впровадження карантину, редакція «Сихів.Медіа» перейшла на віддалений режим роботи. В цьому є свої плюси та мінуси. З одного боку, протягом дня стало менше метушні: щоб прийти на роботу, достатньо умитись та поснідати. Вранці є кілька вільних годин, щоб підготуватись до початку робочого дня. 

Але працюючи з дому,  легко під час «робочого часу» перейти до особистих справ та відтермінувати виконання задач. Проте в мене є декілька простих кроків завдяки яким я налаштовуюсь на робочий процес.

1.Починати роботу в один і той самий час. Отже, після того як я почала працювати вдома, мій ранок не змінився. Тобто я збираюсь так, ніби йду на роботу. Я говорю не про робочий дрес-код, а радше про налаштованість на роботу. Всі справи — полити вазон, попрати речі або подзвонити друзям я відкладаю на післяробочий час чи перерву.

2.Не поєднувати місце роботи і відпочинку. Для роботи я облаштовую спеціальне місце, адже працювати і відпочити в одному місці дуже важко. Психологи це пояснюють тим, що наш мозок створює зв’язки між місцем та враженнями, які ми отримуємо від нього. Тому надзвичайно важливо організувати собі окремий простір для роботи. Мій простір — це стіл на кухні, який я облаштовую кожного ранку перед роботою. Відпочивати ж йду в іншу кімнату. Це допомагає відокремити робоче від особистого. 

3.Регулярне провітрювання кімнати. Цей пункт я поставила на третє місце, адже свіже прохолодне повітря впливає на нашу працездатність і допомагає організму бути в бадьорому стані. Провітрювання у теплу пору року потрібно проводити по 10-15 хвилин щогодини, за холодної — три, чотири рази по 5 хвилин. Також провітрюю кімнату перед сном протягом 20 хвилин, щоб покращити якість сну.

 

 

4.План роботи. Планування — одне із найсильніших джерел моєї концентрації. План я складаю перед початком роботи. Немає універсального рецепта, який допоможе мені його виконати, все залежить від дисципліни. Варто додати, що перед початком роботи я також перевіряю всі сповіщення  і пошту.

5.Узгодьте свій графік з членами сім’ї. Важливо розповісти про ваш графік та режим роботи дітям, чоловіку чи дружині. Це допоможе уникнути конфузних ситуацій.

6.Перерви і обід. Протягом дня я роблю 15-хвилинні перерви та годинну перерву на обід. Обід готую заздалегідь. Хоча інколи процес приготування обіду стає одним із способів відпочинку, який допомагає відволіктись від робочих думок. Для того, аби вчасно повернутись до роботи, я ставлю будильник або таймер.

7.Відпочинок від інформаційного шуму (від негативних новин). Моя робота — це пошук новин та інформаційних приводів. Пошук новин допомагає бути у вирі подій, а постійна комунікація з колегами протягом дня дозволяє полегшити відчуття самотності та тривоги під час карантину.  Але в цьому є і мінус — велика кількість негативних новин погіршує психологічний стан та перенасичує мозок інформацією. Нам журналістам з інформаційного потоку перепадає значно більше.

Тому, у перерві я відкладаю телефон в сторону і дивлюсь фільми про природу, космос, ходжу в парк, малюю в альбомі «Антистрес», збираю пазли та інше. Навіть якщо ви не журналіст, вам також необхідно дотримуватись інформаційної гігієни. Наприклад, читати лише головні повідомлення з офіційних джерел чи деякий час не обговорювати негативні новини із друзями.

Програми, які допоможуть налагодити віддалену роботу

Прості сервіси, які я використовую для віддаленої роботи:

  •       Google-диск;
  •       Google Docs (для спільної роботи над документом);
  •       Google Forms (для створення опитуваннь);
  •       Fex.net, Drop,me (для передачі відео, фото);
  •       Таймер, будильник та календар на телефоні;
  •       Apester.com (для створення розважальних тестів);
  •       Lonelyscreen (для запису відео з екрану комп’ютера)

Якщо ви працюєте вдома з дітьми

Батьки по-різному відносяться до віддаленої роботи з дітьми, проте, під час карантину українці змушені працювати дома з малюками. Одні кажуть, що ефективність роботи з дому падає. Інші ж вигадують різні способи та можливості, як зайняти свою малечу: від створення режиму  дня до онлайн-зустрічей у дитячому садочку. Ось декілька порад від сихівсьских матусь. 

 

 

Мама Уляна розповідає, що працювати дома виходить лише тоді, коли дитина спить. Цей час вона використовує для дзвінків та відеоконференцій. Проте протягом дня намагається придумати дітям різні ігри. «В мене двоє дітей, одному 4 рочки, іншому 7. Я придумаю їм різні ігри, наприклад, як тварини чекають на потяг і в цей час розмовляють про карантин та правила поведінки під час нього. Інколи я роблю тісто, а діти самі ліплять печиво. В цей час я можу попрацювати», — ділиться Уляна.

Мама Оля також вчить своїх дітей грати самостійно: «Вони малюють, бавляться з кінетичним піском, роблять випічку із тіста. Якщо є важливі дзвінки, тоді я включаю їм мультики».

Щоб зайняти дітей, психологи радять створити розпорядок дня та пояснювати дітям режим своєї роботи. Саме так робить підприємець Оксана: «Я складаю для себе і своїх дітей чіткий графік. Вони знають коли ми снідаємо, обідаємо тощо. Півтори години зранку і годину ввечері я обов’язково приділяю для дітей. В час, коли я працюю, вони бавляться самі: дивляться мультики, граються в різні ігри. Без графіку ми нічого не встигаємо і сердимось».

Директорка дитячої модельної школи Христина розповідає, що робота дома можлива за умови, якщо допомагає чоловік.

Під час карантину деякі дитячі садочки створюють онлайн-зустрічі для дітей. «Після введення карантину я почала працювати дома разом з дітьми. Спочатку брала дитину на робочі зустрічі. Але коли садочок ввів онлайн зустрічі працювати стало легше. На зустрічах діти обговорюють свої емоції, новини, показують іграшки тощо», — розповідає Олена.

Марина Войтюк, мама і волонтерка «Сихів.Медіа» радить батькам дивитись блоги такі як: «Мамунця» та Roso Tuors «Мама, тато і малюк», в яких батьки розповідають про свій досвід виховання дітей. Також є психологиня Світлана Ройз, на своїй сторінці у Facebook пропонує різні активності для дітей. Є і цікаві сервіси, наприклад онлайн зоопарки — https://www.georgiaaquarium.org/webcam/ocean-voyager/. Розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри — https://sonyashnik.com. Дитячий портал з іграми, мультфільмами, віртуальними майстер-класами та конкурсами для розвитку дитини — https://pustunchik.ua/ua. Ці та інші сервіси можна пошукати в інтернеті та зайняти дітей на час роботи. 

Головне, де б і з ким ви не працювали   — прислухайтесь до себе, знайдіть те місце, одяг і навіть проміжок часу в якому вам зручно працювати. Не панікуйте, слідкуйте за своїм здоров’ям та спілкуйтесь із близькими людьми поки є така можливість, адже це —  найголовніше!  

Вікторія Матевощук

 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ