Фото: blog.yakaboo.ua
Здавалося б, багато з нас просто мріяли про таке: залишитися вдома на невизначений термін, нікуди не поспішати, насолоджуватися товариством близьких і вдосталь спати. А от і ні! Карантин ще раз довів, що наше культурне дозвілля і соціальні контакти мегаважливі. То як «карантинувати» і отримувати дозу змістовного дозвілля водночас? Радимо кілька небуденних активностей з книгою, які захоплять і будуть корисними для саморозвитку.
Відкрийте наново свою домашню бібліотеку
Час летить і, як казала Аліса Льюїса Керролла: «Потрібно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці», тому ми купуємо і позичаємо найновіші книги, прагнучи залишатися в тренді і читати найпопулярніше. А в цей час домашня бібліотека тихо чекає свого моменту слави. І таки дочекалася. Пірніть у неї, перегляньте важливі і особливі книги, які читали-перечитували або ж ті, які все чекали свого часу. Можливо, зараз найвища пора повернутися до «Кохання під час чуми» чи «Лісової пісні»? Або нарешті прочитати книги, придбані на «Форумі видавців» 2015 року?
Скористайте з епідемії благодійності
У часи змін і криз усі намагаються зробити якусь добру справу і, як наслідок, в інтернеті з’явилося багато якісного безкоштовного книжкового продукту. Сміливо користайте з акцій видавництв (зокрема електронних книг видавництва «Наш формат»), знижених цін в онлайн-книгарнях (Книгарня «Є», Yakaboo), відкритого доступу до е-бібліотек (Відкрита книга). Ловіть нагоду послухати письменників і письменниць наживо у проекті «Літкур’єр: онлайн читання вголос», бо в іншому разі доведеться чекати «Книжкового арсеналу» чи «Форуму видавців».
Читайте догори дригом
Що ви, як правило, робите з книгою? Більшість відповідей обертаються навколо кількох варіантів:
- читаю і перечитую
- записую цікаві цитати
- ділюся враженнями з друзями
- читаю вголос дитині
Поставте собі питання: «А що ще можна робити?» – і запишіть мінімум 10 нових ідей. Повірте, ваше читання набуде свіжого несподіваного змісту. А ми пропонуємо свої варіації креативного читання. Записуйте свої враження від прочитаного, ви здивуєтеся, як письмо робить думки чіткими, структурованими і логічними (для натхнення перегляньте відео філософа Андрія Баумейстера «Навіщо писати есе»). Читайте інтерактивно: підписуйтеся на челенджі або ж ініціюйте їх самі, зареєструйтеся у читацькій спільноті Goodreads, стежте за сторінками бібліотек, які зараз пропонують чимало онлайн-активностей. Переходьте в інші види мистецтва, включайте читання книг в ширше артколо: дивіться фільми за мотивами книг, малюйте героїв і слухайте музику на вірші поетів(-ок). Творіть неповторний досвід, комбінуйте та експериментуйте, бо карантин тимчасовий, а читання – безмежне.
Юлія Федорів