У сквері імені Івана Павла II посадили «внучку» верби Тараса Шевченка (Фото)

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Сьогодні у сквері імені Івана Павла II #Командасихова спільно із мешканцями Сихівського району посадили вербу, яка є потомком верби Тараса Шевченка.
 
Перебуваючи на засланні у Казахстані, Тарас Шевченко знайшов на дорозі гілочку дерева, посадив її, дбайливо доглядав і незабаром виросла верба, у затінку якої любив відпочивати поет. 
 
“Україна завжди була сповнена глибокого символізму. Це проявляється в нашій історії і традиціях. Посадивши вербу на чужій землі, на засланні, Тарас Шевченко ніби зберіг частинку своєї України в тому дереві. І ми зберігаємо пам’ять про Шевченка для наши дітей та нащадків висаджуючи пагони цього дерева сьогодні. Вони є символом незламності людського духу, українського патріотизму і звязку між різними поколіннями українців”, — говорить координатор акції Тарас Репицький.
 
У 1961 році делегація українських письменників перевезла маленьку вербову гілочку з казахської землі й урочисо висаджено в Стрийському парку у Львові, яка збереглась і до сьогодні. А тепер шевченкова верба ростиме і на Сихові.
 
«Вік та хвороби призвели до того, що останнім часом верба у Стрийському парку почала сохнути і цілком можливо, що її зріжуть. Тому ми погодили з дирекцією Стрийського парку передачу пагінців, які є нащадками Тарасової верби на Рідний Сихів», — додає співкоординаторка заходу Оксана Рапіта.
 
 
 
Спільну молитву провів Отець Церкви Різдва Пресвятої Богородиці Микола Стронянський.
 
«Сьогодні ми в особливий спосіб згадуємо пам’ять Тараса Шевченка. Ми згадуємо його не просто в наших думках, ми перенесемо частинку його епохи в цей сквер для того, щоб кожен, хто буде відпочивати у сквері і роздумувати тут ввечері, міг згадати того, хто любив Україну і Бога у своїх віршах», — говорить Отець Микола Стронянський.
 
 
 
На захід вшанування пам’яті Тараса Шевченка прийшло чимало учнів сихівських шкіл, кожен з яких допомагав садити верби. Діти також продекламували вірші поета, такі як «Село», «Заповіт», «Розрита могила», «Думка» та інші.
 
“Тарас Шевченко – світоч української літератури! Кожного року на початку березня ми вшановуємо його пам’ять і святкуємо його день народження, бо він один з найвидатніших українців усіх часів. Приємно, що так багато дітей прийшли допомогти нам посадити дерева і прочитати вірш. Слово Кобзаря ще довго житиме в серцях наших людей!”, — розповів співкоординатор заходу Ігор Шолтис.
 
Завершальним етапом заходу стало нагородження учасників. Діти отримали пам’ятні сертифікати та солодощі. За кращу декламацію віршів учні отримали книгу «Шевченко від А до Я».
 
 
 
Натисніть на фото, щоб подивитись всю галерею.
 
 
Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ