10 фактів про Новий Львів

Опубліковано:

Залізні води, вілли на Панаса Мирного і загадковий Полярон – сьогодні ми підготували для вас 10 фактів про мікрорайон Новий Львів!

1. Новий Львів — мікрорайон Сихівського району Львова, розташований між вулицями Василя Стуса, Дібровною, Івана Франка та Панаса Мирного.

2. Місцевість Нового Львова оточена кількома львівськими мікрорайонами: Козельники та Персенківка (Сихівський район), Снопків і Софіївка (Галицький район).

3. На початку ХХ століття Новий Львів був фільварком (господарський маєток), названим у 1881 році іменем власника — Миколая Красуцького (раніше звався Кратерівка) Красучином і знаходився на перетині сучасних вулиць В. Стуса та Героїв Крут.

4. Мікрорайон, який сьогодні називають Новий Львів, у міжвоєнний час складався з 3 кооперативів: Новий Львів (Nowy Lwów), як такий, Власна стріха (Własna Strzecha, сьогодні вул. Панаса Мирного та Енергетична) та Залізна вода (Żelazna Woda).

5. Історія парку «Залізна Вода» бере початок у 1830-х р., коли ця околиця була місцем для відпочинку львів’ян. Парк було закладено у 1894 році відомим львівським садівником Арнольдом Рьорінгом, який хотів зберегти природний пейзаж лісу.

6. На схилах парку «Залізна Вода» бере початок річка Полтва, яка протікає через штучні підземні тунелі міста та впадає у Західний Буг (басейн Балтійського моря).

7. У 1960-х роках територію колишнього велосипедного заводу було перебудовано та утворене засекречене підприємство (для нього навіть було зареєстровано спеціальну поштову скриньку №24), яке згодом перейменували у «Львівський завод електричних приладів», пізніше — «Полярон». Підприємство-монополіст з випуску вакуумної комутаційної техніки, яка убезпечує життя шахтарів, працівників гірничодобувної та хімічної промисловостей. Окрім того, Полярон виготовляв прилади для оборонної галузі, авіації, воєнної техніки, наукових лабораторій тощо.

8.До 1968 року на місці сучасного проспекту Червоної Калини знаходилась артилерійська військова частина з бомбосховищем, яке виходило в яр. На свята, коли артилерія вистрілювала салют, гуркіт і дзеленчання шиб було чути в кожному куточку Нового Львова. Але у другій половині 1980-х років територія яру була засипана при будівництві Сихівського мосту.

9. На території мікрорайону, а саме на вулиці Панаса Мирного, 39 з 43 будинків є пам’ятками архітектури місцевого значення м. Львова.

10. У центральній частині мікрорайону, на вулиці Тернопільській, 24А, знаходиться висока водонапірна башта, яку видно з багатьох місць Львова, зокрема з Високого Замку.

Каріна Роханська

Читайте також: 10 фактів про Козельники, 10 фактів про сихівський трамвай, 10 фактів про Центр Довженка.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ