Фото: Tochka.net
На свята хочеться потішити дітей корисними подарунками, тож аби Святий Миколай не заморочувався, ми підготували для нього підказку. Відтак обрали дитячі книжки, які захопливо читати і цікаво розглядати, а ще – повертатися до них знову чи брати з собою до школи.
«Безхвоста» —перша українська графічна повість, яка занурює у багаті переживання, що ховаються за шкільними буднями героїв. Вони саме творять шкільну виставу і дуже різними методами змагаються за роль Лисиці, бо ставлять класику – «Рукавичку». Бонуси читання: книгу цікаво розглядати, можна вигадувати свої історії, а молодші школярі/ки зможуть прочитати її самотужки.
Чудова серія для допитливих розумників (-ць) «Що ховається у тілі?», «Що ховається у лісі?» і «Що ховається у морі?». Ці книжки-загадки відкривають світ невидимих на перший погляд таємниць. Часто діти запитують «що у мене під шкірою?», «чому живіт м’який, а нога тверда?», тож тепер книги з чарівними кольоровими скельцями допоможуть розібратися і вкотре подивуватися цьому диво-механізму. Бонуси читання: книги провокують на обговорення, дають відповіді на питання про себе і світ навколо і стануть в пригоді на уроках Природознавства, Я у світі та Основ здоров’я.
Святкового настрою додасть казка «Про Грінча, який украв Різдво». «Кожен хтось у Хтовілі обожнював дні Різдва» — ця історія подекуди сумна, місцями кумедна і карколомна, вона про самотність, яка росте і руйнує, але відступає перед любов’ю і єдінстю. Оповідь про Грінча ставить дуже цікаве питання – а що головне у святі? Одну відповідь можна віднайти в книзі, а краще пошукати свій варіант з малим читачем/кою. Бонуси читання: книга дає можливість поговорити, чому діти люблять/не люблять свята, а ще можна намалювати своїх хтосів і порівняти мультфільм з книгою.
«Казки на ніч для дівчат-бунтарок» — доречний подарунок для дівчат(ок), яких попереду чекає життя, сповнене викликів і захоплень. Книга налічує 100 історій про 100 неймовірних жінок різних часів і національностей, а проілюстрували її кращі ілюстраторки. Це реальні історії про пережиті пригоди і нелегкі перемоги, про повчальні поразки і віру в себе. Після таких книжок легко спиться і сміливо мріється. Бонуси читання: без фей і надприродних сил книга вчить, що «дівчата можуть усе», а спільне читання допоможе побачити, що захоплює доньку і підтримати її сильні сторони.
«Minecraft. Стікер-бук для режиму «Виживання» — книга не лише для хлопців, а для всіх, кого захоплює гра. Тут за допомогою стікерів можна створити власного героя і, добре орієнтуючись у грі, успішно виконати непрості завдання. Книга інтерактивна і вимагає від читатча/ки постійної уваги, а невеликий обсяг тексту – плюс для невеликих любителів читання. Бонуси читання: стікер-бук відволікає від гаджетів і може перетворитися на прецікаву офлайн-гру з друзями.
Віримо, що у трепетний ранок 19 грудня чи на Різдво діти усміхнуться та зрадіють, знайшовши під подушкою свою найцікавішу книжку!
Юлія Федорів