Фото: Сихів Медіа
Цими вихідними 23-24 листопада у Львові триває «Форум молодих політиків», який зібрав учасників з різних куточків України. Від досвідчених політиків вони дізнаються про те, як змінювати суспільство, як запобігати корупції, успішно втілювати свої ідеї та будувати кар’єру у політиці.
У Львівській обласній адміністрації триває «Форум молодого політика», учасники якого хочуть змінювати суспільно-політичне житті нашої країни. Спікери форуму — народні депутати, депутати місцевих рад, представники громадського сектору, міської влади та інші.
Спікерка Форуму народна депутатка Оксана Юринець поділилась своїм досвідом роботи у політиці, розповіла з чого починала кар’єру, проблеми з якими стикалась, а також сформувала ключові поради для молодої людини, яка прагне працювати депутатом.
«Для того, щоб успішно будувати кар’єру в політиці потрібно почати з малого: селищної ради, ОТГ чи району. Згодом сформувати хорошу команду із людей, які стануть твердим плечем сили, а не ті, які можуть підставити ногу. Не менш важливо вміти публічно говорити і ніколи не запізнюватись на зустрічі. Політик повинен знати декілька іноземних мов. Дуже важливо багато працювати зі своєю громадою, я, наприклад, влаштовую суботники, на яких працюю разом із іншими людьми. І хочу наголосити — все, що стосуватиметься вас і вашою діяльності стане публічним», — розповіла Оксана Юринець.
На думку народної депутатки політики не повинні бігти за натовпом, вони повинні вести за собою націю.
Керівниця Західноукраїнського представництва МФ «Відродження» Оксана Дащаківська говорить, що політики займаються прийняттям правил, узгоджених суспільством. Громадянин, долучений до формування цих правил, теоретично може вважати себе політиком, але зрештою є конкретна особа, яка несе політичну відповідальність і наслідки за прийняття цього рішення.
Також вона назвала основні сфери на які може впливати молодь. «Дуже важливою потребою для молоді є питання захисту своїх прав і самореалізації. Потреба в самореалізації навіть змінює ринок праці — те, як проходять співбесіди, кого беруть на роботу і як формується зарплата. Друга річ – це модель навчання. Зараз ми бачимо, що відкривається багато безкоштовних курсів на онлайн-платформах, адже молодь може вчитись не за класичною формою навчання. І це змінює освітню модель в цілому», — говорить Оксана Дащаківська.
Також вона додає, що молода людина, з будь-якої сфери перше, що повинна зробити — це згуртувати людей навколо своєї ідеї. Це може бути і громадська організація, громадська ініціатива, і навіть своя академічна група. І вже у своїй спільноті організувати правила, цінності і напрямок, в якому вони будуть рухатись.
Учасники Форуму не лишаються осторонь питань, які підіймають спікери. Вони активно беруть участь у дискусіях, розповідають своє бачення проблем і дізнаються те, що їх цікавить.
Роман приїхав із Жовківського району (Мегерівська ОТГ). «Я цікавлюсь громадською діяльністю, в майбутньому хочу працювати депутатом і починатиму зі свого району. Для своєї громади я планую організувати «Форум відповідального лідерства». Хочу зацікавити і мотивувати молодь до активної роботи. На «Форумі молодих політиків» я дізнався про досвід депутатів та громадських активістів, який я можу застосувати у своїй діяльності. Цей захід для мене став корисним», — поділився Роман.
Форум організовують ГО «Інститут Суспільних Ініціатив» в рамках проєкту «Лабораторія молодого політика» за сприяння Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та партнерів.
Натисніть на фото, щоб подивитись всю галерею.