Церкви Сихова — 1

Опубліковано:
ерква зіслання святого Духа УГКЦ, вулиця Кирила Трильовського, 9а, Львів, 22 жовтня 2019

Фото: Сихів Медіа

 

У Сихівському районі є багато храмів різних конфесій, серед яких і римо-католицькі, і православні  та навіть протестантські церкви. Ми підготували серію фоторепортажів про всі церкви нашого району. В другому матеріалі читайте про цікаві факти з історії Римсько-католицької парафії Святого Архангела Михаїла, Молитовного дому християн віри євангельскої «Голгофа», Храму Зіслання Святого Духа УГКЦ та Церкви Пресвятої Трійці. 

Римо-католицька парафія Святого Архангела Михаїла

У 1910 році сихівські парафіяни власним коштом збудували першу місцеву римо-католицьку святиню — невелику каплицю.  Отець Телесфор Габриль у 1936 року на кошти парафіян (чисельність яких налічувала 1 400 віруючих), перебудував каплицю за проектом архітектора Анджея Фридецького, розширивши її до розмірів костелу, який розташований на вулиці Лісна, 17.

У 1946 році радянська влада закрила сихівський храм. Останній адміністратор парафії отець Юстин Костек та частина парафіян виїхали до Польщі, забравши із собою костельне майно з парафіяльної святині та каплиці у Пасіках-Зубрицьких, а ключі від храму передали місцевим греко-католикам. Проте, наприкінці того ж року храм перейшов до Московського патріархату, парохом храму став православний священик, який прибув з Волині.

У 1990 році провели опитування парафіян про приналежність до релігійних конфесій. Більшість голосів віруючі віддали за УГКЦ. Рішенням виконкому Червоноармійського району міста Львова від 15 липня 1990 року церква святого архистратига Михаїла була передана у власність греко-католицькій громаді. 

Додамо, що парафія св. Михаїла має унікальну церковну реліквію — білу сутану папи Івана Павла ІІ, яку він носив в останні роки свого життя.

 

Молитовний дім християн віри євангельскої «Голгофа»

Дім молитви«Голгофа» — одна зі святинь, яка разом із низкою інших духовних закладів різних віросповідань була споруджена після набуття Україною незалежності. Будівництво дому тривало з 1990-го до 2006 року. Він розташований на вулиці Скрипника, 2а.

Активну фінансову допомогу надала діаспора, зокрема, євангельські церкви Канади. Урочисте відкриття молитовного дому відбулося лише наприкінці 2012 р.На сьогодні будівля молитовного дому та семінарії при ній є одним із найбільших протестантських духовних закладів у Західному регіоні України.

Архітектура споруди гармонійно поєднується з типовою забудовою району. У будівлі молитовного дому є адміністративні приміщення, викладацькі кімнати, навчальні аудиторії, зал для служінь, комп’ютерний клас, бібліотека з читальним залом. Також у будівлі передбачено гуртожиток, який одночасно може вмістити до 100 семінаристів, кафетерій, спортивний зал та інше. 

 

Храм Зіслання Святого Духа УГКЦ

Храм Зіслання Святого Духа УГКЦ розташований на вулиці Кирила Трильовського. У 1997 році відбулось посвячення території майбутнього Храму. Парафію  Зіслання Святого Духа заснував отець Михайло Литвин. Після чого парафіяни збудували каплицю і у 2006 році почали будувати Храм. У  2014 році  Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії з пастирським візитом відвідав парафію та окропив захристії в новозбудованому храмі. На сьогоднійшній день — це один із найбільших новозбудованих Храмів на Сихіві.

 

 

Церква Пресвятої Трійці

Церква, яка розташована на вулиці Садибній, збудована у 1654 році. У 1683 році центральний зруб святині був розписаний львівськими майстрами. 

У 1932 році церкву реставрували, зокрема, розібрали дзвіницю, зробили вікна та заново уклали Гонт. Було влаштовано високий підмурівок, внаслідок чого змінились загальні пропорції будівлі. На шпальтах газети “Діло” написали критичний відгук щодо реставрації, який переріс у подальшу публічну дискусію. Менш критично про реставрацію висловився активний будівничий церков Лев Левинський.

Парафія церкви охоплювала села Сихів та Козельники. Її парохом до 1941 року був о. Андрій Іщак, проголошений Іваном Павлом ІІ у 2001 році блаженним.

Читайте також наш попередній матеріал про Храми на Сихові за посиланням — http://sykhiv.media/.

 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ