Фото: Сихів Медіа
У Львові представили результати досліджень по пересуванню львів’ян та оприлюднили статистику користування громадським транспортом, авто та велосипедом. Дані опублікували на порталі мобільності Львова.
Згідно з результатами опитування, у ієрархії основних типів мобільності переважає громадський транспорт. 52% опитаних розповіли, що переміщуються громадським транспортом, 23% — автомобілем, 18% – надають перевагу пересуванню пішки.
Найчастіше громадським транспортом користуються у Личаківському (56%), Шевченківському (56%) та Сихівському (55%) районах. Водночас на авто найбільше мешканців пересуваються у Залізничному районі (26%).
56% опитаних мають автомобіль у сім’ї. З них, 44% мають одне авто, 11% – два, а 1% – від 3 авто. Порівняльний аналіз з 2014 роком показав тенденцію до зростання усіх показників наявності авто у сім’ї.
51% від загальної кількості опитаних вказали, що володіють велосипедом, з них: 28% мають хоча б один, а 17% – 2 велосипеди на сім’ю. Власниками велосипедів — 56% чоловіків і 46% жінок. Лише 6% опитаних мають в сім’ї самокат (зазначимо, що запитували про самокати для дорослих).
Також проаналізували як мешканці пересуваються від початкової точки до точки призначення. Усі дані висвітлені в інтерактивному вигляді.
Завдяки регулярному збору даних можна перевіряти динаміку показників та прогнозування майбутніх сценаріїв розвитку міста. Дані цього соціологічного опитування (як і попереднього 2014) будуть використані для транспортної моделі міста.
Дослідження проводили соціологи Інституту міста з 12 червня по 5 серпня 2019 року. В ньому взяли участь 2,5 тис. львів’ян віком від 14 років. Респондентів опитували за віком, статтю та районами проживання. Похибка репрезентативності вибірки не перевищує 2,3%.
Додамо, що результати дослідження є частиною розробки Плану сталої мобільності для Львова.