Фото: Сихів Медіа
Нещодавно у Міністерстві охорони здоров’я нагадали про те, що невакциновані діти не зможуть відвідувати дитячі садки та школи, але у Львівській міській раді кажуть, що для такої заборони немає жодних законних підстав. Ми запитали юристку Лесю Мельник чи справді школи та дитячі садки можуть заборонити нещепленим дітям відвідувати заклади освіти.
Під час пресконференції, 14 серпня, Уляна Супрун та Лілія Гриневич нагадали, що дітям, які не отримали щеплення за Національним календарем, забороняється відвідувати заклади освіти. Це нагадування викликало обурення серед батьків і вчителів, які назвали закон дискримінаційним. Вони спираються на Конституцію, а також на закон України «Про освіту», в яких написано, що кожен має право на освіту.
Мерія Львова просить Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки України врегулювати це питання на законодавчому рівні. «Зараз правових підстав щодо незарахування невакцинованих дітей до закладів освіти нема”, — повідомляють у ЛМР.
Але згідно зі статтею 15 закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» у навчальні заклади дітей приймають за наявності довідки форми № 086-1/о про медичний огляд дитини. Вона видається на підставі форми № 063/о , тобто картки профілактичних щеплень.
І цим же Законом проголошено правило, що було підтверджене й Верховним Судом, — «Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється».
Юристка Леся Мельника пояснює, що до школи дитина зараховується наказом директора, тому його наказом, на підставі норм закону, можуть не допустити до навчання з іншими дітьми, якщо дитина не має обов‘язкових щеплень.
«Якщо адміністрація школи не допускає дитину до навчання, а у наказі директора відсутнє відповідне обґрунтування, то його (наказ) без труднощів можна оскаржити, або принаймні вимагати додаткових пояснень від керівництва школи. Загалом все зводиться до того, що довідки форми № 086-1/о все ж достатньо для школи, сімейний лікар чи педіатр не мав би її видавати без наявності у дитини обов’язкових щеплень», — пояснює Леся Мельник.