Фото: new-lviv.com.ua
Сьогодні на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради розглянули звернення мешканців, які мають застереження щодо будівництва на вул. Тернопільській, 21а. Відтак, до наступного засідання виконавчого комітету має відбутись зустріч усіх зацікавлених сторін з опрацювання застережень мешканців. Також міська рада просить забудовника призупинити роботи на об’єкті до часу з’ясування проблемних питань від мешканців.
«Цього питання у порядку денному засідання виконавчого комітету сьогодні не було, але є звернення мешканців, які висловили свої застереження щодо дій забудовника і щодо того, як він мав забудувати ці ділянки, як він діє зараз. Тому з врахуванням думки мешканців ми дали доручення департаменту містобудування, Інспекції ДАБК Львова, забудовнику і представникам активістів за тиждень опрацювати всі суперечливі питання, які виникають, провести перемовини з забудовником, щоб він на тиждень припинив свої дії, аби не загострювати ситуацію. А за тиждень на наступному виконкомі має бути доповідь про напрацьовані рішення, щоб або дійти консенсусу, або прийняти якесь інше рішення, яке б виконком розглянув», — прокоментував в.о. міського голови Львова, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.
За словами головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, це «дуже неграмотний проект».
«Містобудівні умови та обмеження, які давались на забудову, брались у дві черги. Відповідно, забудовник, я вважаю, обманув своїх клієнтів. Більшість забудовників малюють картинки до продажу з садами, а потім все замощують бруківкою і там максимум пару дерев росте. Є велика проблема з тим, що в забудовника є непорозуміння з мешканцями, і замість того, аби сісти за стіл та вирішити це питання, є дуже риторичні позиції. Основне — це збудувати садок. Будьмо відвертими, цей двір просто завалений автомобілями. Його треба перепланувати, збільшити кількість зелених зон, посадити дерева, зробити окремі майданчики для дорослих, для відпочинку, для підлітків. Садок може містити в собі і якусь медіатеку. Банально, забудовник це саджає недолуго. Він має містобудівні умови та обмеження, але це не є погодження проекту. Коли вони подаються на проект, то у мене є до них купа зауважень, але міська рада не визначає ні фасадів, ні параметрів, ні планування. Ми завжди схвально вітаємо будівництво садків. Щодо того, що воно у них недолуго посаджено, тут треба переробляти проект», — каже Чаплінський.
Він також зазначив, що містобудівні умови та обмеження зворотної дії не мають. Їх можна або зупинити суд, або скасувати ДАБІ України.