Ремонти доріг, надлишок світлофорів та стихійна торгівля. Основні тези зі звіту Сихівської адміністрації

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

31 січня Сихівська райадміністрація прозвітувала про виконану протягом 2018 року роботу. Голова адміністрації Галина Гладяк ще на початку доповіді зазначила, що говоритиме про основні зміни і проблеми, на вирішенні яких вони з командою концентрувалися, а не про всі наявні.

«Сихів Медіа» занотувало головні тези.

  • Зараз відбувається списання будинків з балансового обліку ЛКП і мешканці повинні визначити форму управління. У Сихівському районі списали вже 105 будинків.

Відповідно до законодавства, після списання мешканці можуть самостійно управляти будинком, створити ОСББ або обрати управителя. У Сихівському районі зареєстровано 258 ОСББ. На ринку є 50 управляючих компаній: 40 — це комунальні, колишні ЛКП, і 10 — приватні.

За словами Сергія Бабака, заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Львівської міської ради, списання будинків — «це ломка ментальності людей, які звикли жити за принципом: квартира моя, а все інше зробіть».

  • На 2019 рік закладено 7 мільйонів гривень на ремонт ліфтів. Минулого року на ремонт витратили 4,9 мільйонів.
  • У 2018 році спільно з мешканцями провели заміну вікон на енергозберігаючі у 12 під’їздах.

З метою підвищення енергоефективності житлового фонду у рамках співпраці з ЄБРР у 165 будинках району провели підготовчі роботи зі встановлення ІТП. Також 4 ОСББ (Вернадського, 4, Червоної Калини, 43, Трильвоського, 31 та Хоткевича, 30а) скористалися програмою відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ на заходи з енергозбереження. Вони утеплили фасад. Відповідно до умов договору, 30% — за кошти міського бюджету, 40%  — за кошти держбюджету, а решту оплачували мешканці.

ОСББ на Червоної Калини, 21, Червоної Калини, 40, Кавалерідзе, 16 отримали кредити на заміну вікон.

  • У 2018 проводили ремонт таких вулиць: Хуторівка, Зелена, Антонича, Трильовського, Коломийська, Стрийська, Полуботка, Хоткевича, Білоцерківська та ін. Минулого року для проведення капітальних ремонтів доріг та хідників у Сихівському районі виділили 40 млн грн. Тротуари зробили біля будинків на вулицях Вернадського, 4, Гашека, 17, Скорини, 8, Стрийська 63-65, Кавалерідзе, 2-4 та ін.

Відремонтували вулицю Тернопільску з облаштуванням вуличного освітлення та водовідведенням, роботи із заміни проїжджої частини на Кавалерідзе 21-25, вул. Дем’янська, Кавалерідзе, 15-55, Скорини 20-22, Червоної Калини, 38-40, Стрийська, 117.

У 2019 році планують завершити ремонтні роботи двох бульварів: на Гашека та Зубрівська-Довженка. Однак, за словами Галини Гладяк, на Зубрівській-Довженка потрібно замінити теплотрасу, а це об’ємні роботи.

  • Проблемним питанням є стихійна торгівля сільськогосподарською продукцією на вул. Сихівській та просп. Червоної Калини. Працівники «Муніципальної варти» складають протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності. Сергій Бабак наголосив, що є 1500 вільних місць на ринках, де люди, які причетні до стихійної торгівлі, можуть реалізовувати свою продукцію.

  • Крім того, на звіті мешканці підіймали питання надлишкової кількості світлофорів через які утворюються затори. Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства зазначив, що ця проблема дійсно є і її треба врегулювати. Зокрема, необхідно передати усі світлофори на баланс «Львівавтодору», аби ними керувала одна структура.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ