5 головних змін для водіїв, що почали діяти у 2022 році

Опубліковано:

Зміни для кермувальників вже настали, попри те, що чимало водіїв обурюються нововведеннями і жорсткішими законами. Тож ще раз перегляньте і запам’ятайте головне, аби бути готовими до змін і прийняти правильні рішення.

  1. Обов’язковий техогляд повернули. Згідно з директивами ЄС, це важлива норма, що стежить за відповідністю автотранспорту до екологічних норм та технічного стану. Значна кількість водіїв насторожилась через інформацію про старі автомобілі, яким понад 15 років та привезені машини з-за кордону, які отримали «нове життя» після серйозних ДТП, адже саме ця категорія авто не мала б шансів пройти техогляду. Втім, наразі достеменно не відомо, який механізм контролю за проходженням технічної перевірки та як працюватиме це обмеження для старих машин.
  1. Податок на розкіш – якщо у тебе дорогий автомобіль. Маючи авто, вартістю понад 45 тисяч умовних одиниць, власники зобов’язані внести у бюджет держави 20 000 грн.Через протермінування оплати сума підвищуватиметься.
  2. Перехід України на Європейську систему підготовки водіїв. Хочете отримати право кермування – отримайте більше практики і менше теорії.

«Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку із реквізитами будуть надсилатись  платнику податку контролюючим органом до 1 липня, за місцем його реєстрації. Після цього у вас є 60 днів для внесення суми. Якщо платник протермінує оплату на 30 днів – він буде змушений сплатити штраф, а це +5% до суми боргу. Якщо термін зволікання складатиме більше, ніж 30 днів, тоді до суми додається 10% штрафу», – коментують у  головному управління ДПС у Львівській області.

  1. Нові, значно вищі суми штрафів. Перебуваєте за кермом без документів – 425 грн. Нехтуєте цим законом вдруге – заплатите 3400 грн. Не навчились на помилках і втретє сіли за кермо без документів – 20400 грн.  Також відчують більші фінансові незручності ті, хто любить хильнути і сісти за кермо. Тепер це штраф від 17 000 грн і навіть позбавлення прав на 1 рік. Повторно порушили це правило – 34 000 грн і забудьте про документи на 3 роки. А втретє перехилили чарку і сіли за кермо – 51 000 грн і позбавлення права кермування на 10 років.
  2. Отримання штрафу через автофіксацію порушення камерами. Виїхали на зустрічну смугу у недозволеному місці, проїхали на червоне світло – чекайте «листа щастя». До речі, на українських дорогах щомісяця встановлюють все більше нових відеокамер на дорогах із високим відсотком аварійності.

Катерина Лановенко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тест. Сихівський район в 5 фактах.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ