10 фактів про заводи Сихівського району. Частина 2

Опубліковано:

Якщо ви читали першу частину фактів про сихівські заводи й думали, що це все, що про них відомо, спішимо втішити вас, що їх стіни ховають ще дуже і дуже багато цікавого. Сьогодні пропонуємо вам продовження легендарних історій приміщень, з яких починалась забудова нашого району.

1. На вул. Зеленій, 301 розташований єдиний в Україні завод, що виробляє скляні ізолятори, які використовують на лініях електромереж у понад 30 іноземних країнах світу: Іспанії, Португалії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Лівані, Сирії, Ірані, В’єтнамі, Колумбії та Чилі. У часи існування СРСР цей завод був другим за важливістю та обсягом виробництва.

2. А ви знали, що сихівські автобуси брали участь в туристичному ралі? Акціонерне підприємство «Укравтобуспром»(вул. Персенківка, 10), яке є розробником автобусів та тролейбусів, 1967 року відправило на конкурс великий міжміський автобус «Україна-67», який отримав 4 призи, срібну медаль i 2 кубки. А на Міжнародному туристському авторалі два автобуси отримали приз «Гран-прі» за високі експлуатаційні якості, зразковий вигляд, комфортабельність, відповідний сервіс.

3. Саме «Укравтобуспром» є автором моделі автобуса БАЗ-2215 «Дельфін», яка використовується і досі. Хоча, на жаль, задум підприємства налагодити виробництво автобусів «Тур» кількох модифікацій успіху не мав.

4. Мікрорайон Боднарівку також не оминуло створення кількох заводів: ще по закінченню Першої світової війни вздовж вул. Стрийської за мостом через залізничну колію простягнувся цегельний завод спілки «Радивил, Відмер і Зелінський», а з іншого боку – бетонярня, що тепер відома як «Львівський завод залізобетонних виробів».

5. Ще з 1952 року на вул. Зеленій, 149 існує «Львівський завод фрезерних верстатів», який спеціалізується на верстатобудуванні як з ручним, так і з числовим програмним керуванням, а також виробляє сільськогосподарську техніку з обробки землі та гідроапаратуру. Тож, якщо ви давно шукали ґрунтообробну техніку, завод непогано зарекомендував себе в експлуатації.

6. Вулицю Зелену сміливо можна назвати розташуванням більшості сихівських заводів, оскільки тут знайшлося місце і для «Львівського меблевого комбінату» (вул. Зелена, 204), заснованого ще 1897 року. Завод виробляє меблі для офісів і підприємств торгівлі, а також займається орендою власного нерухомого майна.

7. АТ “Львівський хімічний завод” на вул. Рахівській, 16 є найбільшим на території Західної України виробником технічних, харчових, медичних газів та газових сумішей. Завод працює з 1954 року і пропонує послуги ремонт трубопроводів, цистерн, газифікаційних установок, арматури, послуги профілактики балонів, а також – створення специфічних газових сумішей.

8. Завод гратчастого настилу на вул. Зеленій, 283 – єдине в Україні підприємство, що спеціалізується на розробці і виробництві гратчастого настилу різних видів для аграрних підприємств, виробничих компаній, підприємств нафтогазової та хімічної промисловості, комерційних компаній і цивільного будівництва. А гарантію для кожного товару дають аж на 30 років!

9. Як багато з нас знають про існування на Сихові заводу гіпсової ліпки (вул. Персенківка, 2)? Він пропонує клієнтам безліч різноманітних карнизів, кронштейнів, панно, замків, ніш, колон та постаментів, а також доставку по всій Україні.

10. В липні цього року в мережі з’явились вражаючі фото закинутих автобусів на території Львівського автобусного заводу. Світлини опублікували у фейсбук-спільноті Українська Майстерня “Ретро-Бус”. Серед моделей на фото – близько десятка низькопідлогових автобусів-гармошок та кілька міжміських автобусів виробництва ЛАЗ. Усі автобуси так чи інакше були не добудовані.

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про «Санту-Барбару».

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ